Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luuk de Jong met Sevilla naar Boedapest voor Europese Supercup

Luuk de Jong met Sevilla naar Boedapest voor Europese Supercup

SEVILLA (ANP) - Luuk de Jong behoort tot de selectie van Sevilla voor de wedstrijd om de Europese Supercup tegen Bayern München, donderdag in Boedapest. Trainer Julen Lopetegui stapte dinsdag met 25 spelers in het vliegtuig naar de Hongaarse hoofdstad. Als winnaar van de Europa League neemt Sevilla het daar op tegen Bayern München, dat de Champions League won.

De Jong vertolkte vorige maand in Keulen met twee doelpunten de hoofdrol in de finale tegen Internazionale (3-2). Sevilla versterkte zich deze zomer met onder anderen de middenvelders Ivan Rakitic en Marcos Acuña. Lopetegui moest afscheid nemen van zijn spelmaker Éver Banega, die naar Saudi-Arabië verhuisde. "We treffen de beste ploeg ter wereld, maar we zullen ons niet zomaar gewonnen geven", zei de Spaanse trainer. "Natuurlijk is Bayern de favoriet", aldus De Jong. "Maar we hebben een kans en daar gaan we voor."

Zo'n 500 supporters van Sevilla reizen hun club achterna naar Boedapest. De Europese voetbalbond UEFA laat bij de wedstrijd om de Europese Supercup voor het eerst weer een beperkt aantal toeschouwers toe. Ongeveer een derde van de capaciteit van de Puskás Arena, die plaats biedt aan ruim 67.000 toeschouwers, mag gebruikt worden. De fans van Sevilla en Bayern moeten vooraf allemaal een coronatest hebben ondergaan.

Meer uit Voetbal

Ronaldo vertrekt bij Portugal en dreigt duels op WK te missen

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van Portugal verlaten. De 40-jarige aanvaller kreeg donderdag een rode kaart in het verloren uitduel met Ierland (2-0) en is automatisch geschorst voor de volgende wedstrijd zondag tegen Armenië.

4 uur geleden
Bondscoach Menzo is emoties nauwelijks de baas na zege Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo was zijn emoties nauwelijks de baas na de ruime zege op El Salvador in het kwalificatietoernooi voor het WK (4-0). "Er gaat zoveel in mij om", zei hij op een persconferentie. "Mijn vrouw belde me net huilend op. Dat zegt genoeg. We zijn nog één stap verwijderd van die ene heel grote droom."

5 uur geleden
Curaçao zet met winst op Bermuda belangrijke stap naar WK voetbal

BERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.

12 uur geleden
Suriname na zege op El Salvador dichter bij eerste WK-deelname

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.

14 uur geleden
Frankrijk verzekert zich van WK, Portugal onderuit in Ierland

PARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.

17 uur geleden
Ronaldo krijgt rood na elleboogstoot tegen Ier O'Shea

DUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.

17 uur geleden
Koeman heeft goede eerste indruk van debutanten Emegha en Valente

WARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.

18 uur geleden