Luuk de Jong met Sevilla naar Boedapest voor Europese Supercup
SEVILLA (ANP) - Luuk de Jong behoort tot de selectie van Sevilla voor de wedstrijd om de Europese Supercup tegen Bayern München, donderdag in Boedapest. Trainer Julen Lopetegui stapte dinsdag met 25 spelers in het vliegtuig naar de Hongaarse hoofdstad. Als winnaar van de Europa League neemt Sevilla het daar op tegen Bayern München, dat de Champions League won.
De Jong vertolkte vorige maand in Keulen met twee doelpunten de hoofdrol in de finale tegen Internazionale (3-2). Sevilla versterkte zich deze zomer met onder anderen de middenvelders Ivan Rakitic en Marcos Acuña. Lopetegui moest afscheid nemen van zijn spelmaker Éver Banega, die naar Saudi-Arabië verhuisde. "We treffen de beste ploeg ter wereld, maar we zullen ons niet zomaar gewonnen geven", zei de Spaanse trainer. "Natuurlijk is Bayern de favoriet", aldus De Jong. "Maar we hebben een kans en daar gaan we voor."
Zo'n 500 supporters van Sevilla reizen hun club achterna naar Boedapest. De Europese voetbalbond UEFA laat bij de wedstrijd om de Europese Supercup voor het eerst weer een beperkt aantal toeschouwers toe. Ongeveer een derde van de capaciteit van de Puskás Arena, die plaats biedt aan ruim 67.000 toeschouwers, mag gebruikt worden. De fans van Sevilla en Bayern moeten vooraf allemaal een coronatest hebben ondergaan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
28 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
19 uur geleden