Luuk de Jong met Sevilla naar Boedapest voor Europese Supercup
SEVILLA (ANP) - Luuk de Jong behoort tot de selectie van Sevilla voor de wedstrijd om de Europese Supercup tegen Bayern München, donderdag in Boedapest. Trainer Julen Lopetegui stapte dinsdag met 25 spelers in het vliegtuig naar de Hongaarse hoofdstad. Als winnaar van de Europa League neemt Sevilla het daar op tegen Bayern München, dat de Champions League won.
De Jong vertolkte vorige maand in Keulen met twee doelpunten de hoofdrol in de finale tegen Internazionale (3-2). Sevilla versterkte zich deze zomer met onder anderen de middenvelders Ivan Rakitic en Marcos Acuña. Lopetegui moest afscheid nemen van zijn spelmaker Éver Banega, die naar Saudi-Arabië verhuisde. "We treffen de beste ploeg ter wereld, maar we zullen ons niet zomaar gewonnen geven", zei de Spaanse trainer. "Natuurlijk is Bayern de favoriet", aldus De Jong. "Maar we hebben een kans en daar gaan we voor."
Zo'n 500 supporters van Sevilla reizen hun club achterna naar Boedapest. De Europese voetbalbond UEFA laat bij de wedstrijd om de Europese Supercup voor het eerst weer een beperkt aantal toeschouwers toe. Ongeveer een derde van de capaciteit van de Puskás Arena, die plaats biedt aan ruim 67.000 toeschouwers, mag gebruikt worden. De fans van Sevilla en Bayern moeten vooraf allemaal een coronatest hebben ondergaan.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
1 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
10 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
12 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
14 uur geleden