Luuk de Jong kopt uitgedund Barcelona naar nipte zege op Mallorca
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Barcelona is met een bescheiden zege begonnen aan het nieuwe jaar. De uitgedunde ploeg van trainer Xavi versloeg Real Mallorca met 1-0. Luuk de Jong maakte op het vakantie-eiland vlak voor de rust het doelpunt.
Barça klom naar de vijfde plek op de ranglijst, met een achterstand van 15 punten op koploper Real Madrid. De lijstaanvoerder verloor verrassend met 1-0 bij Getafe.
Barcelona trad in Palma de Mallorca met een gelegenheidsformatie aan. De Spaanse grootmacht miste door een golf aan positieve coronatests, blessures en schorsingen veel spelers. Ook Real Mallorca kon door een flink aantal besmettingen in de selectie niet op volle sterkte aan het duel beginnen.
Omhaal
Luuk de Jong, die mogelijk deze maand vertrekt naar een andere club, was in de eerste helft de gevaarlijkste aanvaller van Barcelona. Paal en lat, na een daverende omhaal, stonden aanvankelijk nog een treffer in de weg. Op slag van rust opende hij alsnog de score met een ferme kopbal: 0-1. Het was zijn tweede competitietreffer voor Barcelona.
Na de pauze was de jeugdige ploeg van Xavi wat minder dominant. Mallorca miste in de slotfase nog een paar aardige kansen op de gelijkmaker. Doelman Marc-André ter Stegen stelde met een knappe redding in de extra tijd de overwinning veilig.
Frenkie de Jong
Naast Luuk de Jong had ook middenvelder Frenkie de Jong een basisplaats bij Barcelona. Aanvaller Memphis Depay ontbrak nog. Hij is nog niet helemaal hersteld van een hamstringblessure.
Voor Xavi was het zaterdag nog een raadsel dat het duel op last van de leiding van La Liga moest doorgaan. "Het is belachelijk dat we gewoon moeten voetballen", doelde hij in zijn vooruitblik op het grote aantal afwezige spelers bij beide clubs.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
13 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
14 uur geleden