Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luuk de Jong kopt uitgedund Barcelona naar nipte zege op Mallorca

Luuk de Jong kopt uitgedund Barcelona naar nipte zege op Mallorca

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Barcelona is met een bescheiden zege begonnen aan het nieuwe jaar. De uitgedunde ploeg van trainer Xavi versloeg Real Mallorca met 1-0. Luuk de Jong maakte op het vakantie-eiland vlak voor de rust het doelpunt.

Barça klom naar de vijfde plek op de ranglijst, met een achterstand van 15 punten op koploper Real Madrid. De lijstaanvoerder verloor verrassend met 1-0 bij Getafe.

Barcelona trad in Palma de Mallorca met een gelegenheidsformatie aan. De Spaanse grootmacht miste door een golf aan positieve coronatests, blessures en schorsingen veel spelers. Ook Real Mallorca kon door een flink aantal besmettingen in de selectie niet op volle sterkte aan het duel beginnen.

Omhaal

Luuk de Jong, die mogelijk deze maand vertrekt naar een andere club, was in de eerste helft de gevaarlijkste aanvaller van Barcelona. Paal en lat, na een daverende omhaal, stonden aanvankelijk nog een treffer in de weg. Op slag van rust opende hij alsnog de score met een ferme kopbal: 0-1. Het was zijn tweede competitietreffer voor Barcelona.

Na de pauze was de jeugdige ploeg van Xavi wat minder dominant. Mallorca miste in de slotfase nog een paar aardige kansen op de gelijkmaker. Doelman Marc-André ter Stegen stelde met een knappe redding in de extra tijd de overwinning veilig.

Frenkie de Jong

Naast Luuk de Jong had ook middenvelder Frenkie de Jong een basisplaats bij Barcelona. Aanvaller Memphis Depay ontbrak nog. Hij is nog niet helemaal hersteld van een hamstringblessure.

Voor Xavi was het zaterdag nog een raadsel dat het duel op last van de leiding van La Liga moest doorgaan. "Het is belachelijk dat we gewoon moeten voetballen", doelde hij in zijn vooruitblik op het grote aantal afwezige spelers bij beide clubs.

Meer uit Voetbal

Iran: nog geen enkele voetballer heeft visum voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.

25 minuten geleden
Mbappé ontbreekt bij Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.

25 minuten geleden
Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

13 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

14 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

15 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

16 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

16 uur geleden