Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luuk de Jong kopt uitgedund Barcelona naar nipte zege op Mallorca

Luuk de Jong kopt uitgedund Barcelona naar nipte zege op Mallorca

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Barcelona is met een bescheiden zege begonnen aan het nieuwe jaar. De uitgedunde ploeg van trainer Xavi versloeg Real Mallorca met 1-0. Luuk de Jong maakte op het vakantie-eiland vlak voor de rust het doelpunt.

Barça klom naar de vijfde plek op de ranglijst, met een achterstand van 15 punten op koploper Real Madrid. De lijstaanvoerder verloor verrassend met 1-0 bij Getafe.

Barcelona trad in Palma de Mallorca met een gelegenheidsformatie aan. De Spaanse grootmacht miste door een golf aan positieve coronatests, blessures en schorsingen veel spelers. Ook Real Mallorca kon door een flink aantal besmettingen in de selectie niet op volle sterkte aan het duel beginnen.

Omhaal

Luuk de Jong, die mogelijk deze maand vertrekt naar een andere club, was in de eerste helft de gevaarlijkste aanvaller van Barcelona. Paal en lat, na een daverende omhaal, stonden aanvankelijk nog een treffer in de weg. Op slag van rust opende hij alsnog de score met een ferme kopbal: 0-1. Het was zijn tweede competitietreffer voor Barcelona.

Na de pauze was de jeugdige ploeg van Xavi wat minder dominant. Mallorca miste in de slotfase nog een paar aardige kansen op de gelijkmaker. Doelman Marc-André ter Stegen stelde met een knappe redding in de extra tijd de overwinning veilig.

Frenkie de Jong

Naast Luuk de Jong had ook middenvelder Frenkie de Jong een basisplaats bij Barcelona. Aanvaller Memphis Depay ontbrak nog. Hij is nog niet helemaal hersteld van een hamstringblessure.

Voor Xavi was het zaterdag nog een raadsel dat het duel op last van de leiding van La Liga moest doorgaan. "Het is belachelijk dat we gewoon moeten voetballen", doelde hij in zijn vooruitblik op het grote aantal afwezige spelers bij beide clubs.

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim houdt hoop op tweede plaats Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.

32 minuten geleden
Ouahbi nieuwe bondscoach Marokko in aanloop naar WK voetbal

RABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.

2 uur geleden
Regragui vlak voor WK voetbal weg als bondscoach van Marokko

RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.

11 uur geleden
Rode kaart Van de Ven leidt nederlaag Tottenham in

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.

11 uur geleden
Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

16 uur geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

1 dag geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

1 dag geleden