Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luuk de Jong kopt uitgedund Barcelona naar nipte zege op Mallorca

Luuk de Jong kopt uitgedund Barcelona naar nipte zege op Mallorca

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Barcelona is met een bescheiden zege begonnen aan het nieuwe jaar. De uitgedunde ploeg van trainer Xavi versloeg Real Mallorca met 1-0. Luuk de Jong maakte op het vakantie-eiland vlak voor de rust het doelpunt.

Barça klom naar de vijfde plek op de ranglijst, met een achterstand van 15 punten op koploper Real Madrid. De lijstaanvoerder verloor verrassend met 1-0 bij Getafe.

Barcelona trad in Palma de Mallorca met een gelegenheidsformatie aan. De Spaanse grootmacht miste door een golf aan positieve coronatests, blessures en schorsingen veel spelers. Ook Real Mallorca kon door een flink aantal besmettingen in de selectie niet op volle sterkte aan het duel beginnen.

Omhaal

Luuk de Jong, die mogelijk deze maand vertrekt naar een andere club, was in de eerste helft de gevaarlijkste aanvaller van Barcelona. Paal en lat, na een daverende omhaal, stonden aanvankelijk nog een treffer in de weg. Op slag van rust opende hij alsnog de score met een ferme kopbal: 0-1. Het was zijn tweede competitietreffer voor Barcelona.

Na de pauze was de jeugdige ploeg van Xavi wat minder dominant. Mallorca miste in de slotfase nog een paar aardige kansen op de gelijkmaker. Doelman Marc-André ter Stegen stelde met een knappe redding in de extra tijd de overwinning veilig.

Frenkie de Jong

Naast Luuk de Jong had ook middenvelder Frenkie de Jong een basisplaats bij Barcelona. Aanvaller Memphis Depay ontbrak nog. Hij is nog niet helemaal hersteld van een hamstringblessure.

Voor Xavi was het zaterdag nog een raadsel dat het duel op last van de leiding van La Liga moest doorgaan. "Het is belachelijk dat we gewoon moeten voetballen", doelde hij in zijn vooruitblik op het grote aantal afwezige spelers bij beide clubs.

Meer uit Voetbal

Feyenoord zet met late zege grote stap richting Champions League

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.

1 uur geleden
PEC Zwolle na zege op Heracles zeker van handhaving

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.

1 uur geleden
Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

2 uur geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

3 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

18 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

18 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

18 uur geleden