Luuk de Jong kopt Barcelona in blessuretijd naar zege
VALENCIA (ANP) - Luuk de Jong heeft FC Barcelona een zwaarbevochten uitzege op Levante bezorgd. De ingevallen spits kopte in de blessuretijd raak (2-3).
Barcelona had het lastig met Levante, dat veel beter speelde dan je van een nummer voorlaatst van La Liga zou verwachten. Morales benutte in de 51e minuut een strafschop voor Levante, na een overtreding van Dani Alves op Son.
Levante mocht nog een strafschop nemen na een handsbal van Eric García. Morales gunde de penalty aan Roger, die miste. Vervolgens tekende Pierre-Emerick Aubameyang voor de gelijkmaker van Barcelona. Pedri, na 57 minuten ingevallen voor Frenkie de Jong, maakte de 1-2.
Blessuretijd
Gonzalo Melero maakte in de slotfase gelijk voor Levante. Hij mocht een strafschop nemen na een overtreding van de ingevallen Clément Lenglet. De geblesseerde Memphis Depay ontbrak bij Barcelona. Luuk de Jong mocht in de slotfase nog invallen. Hij scoorde in blessuretijd.
Real Madrid won zaterdag al van Getafe (2-0). Casemiro en Lucas Vázquez scoorden voor de koploper. Barcelona, de nummer 2 van La Liga, heeft nu een achterstand van 12 punten op Real.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de beker van het wereldkampioenschap voetbal uitreiken aan de winnaar van het toernooi. Dat heeft de voorzitter van de wereldvoetbalbond dinsdag bevestigd. Op 19 juli zal de winnaar van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gekroond worden in het New York New Jersey Stadium.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - De moeder van de Franse bondscoach Didier Deschamps is overleden. Dat heeft de Franse voetbalbond dinsdagavond bekendgemaakt. Deschamps zal de uitvaart in Frankrijk bijwonen en mist daardoor de derde groepswedstrijd van Frankrijk tegen Noorwegen. Assistent-trainer Guy Stéphan neemt de taken van Deschamps waar tijdens zijn afwezigheid.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Portugal heeft zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal met 5-0 gewonnen van Oezbekistan. Een hoofdrol was weggelegd voor Cristiano Ronaldo met twee doelpunten. Nuno Mendes en Rafael Leão scoorden een keer en er was een eigen doelpunt van Oezbekistan.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Tijjani Reijnders ziet het Nederlands elftal groeien op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Het gevoel is goed na Zweden", doelt hij op de ruime winst (5-1) in het tweede duel van Oranje op de grootste mondiale eindronde met 48 deelnemers en 104 wedstrijden. "Er zijn voldoende dingen die beter kunnen. Daar praten we over en hebben we net op getraind."
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het grootste wereldkampioenschap ooit zorgt er ook voor dat spelers en oud-spelers uit de Eredivisie een grotere rol spelen. De 48 deelnemende landen selecteerden gezamenlijk 33 spelers uit de hoogste voetbalcompetitie uit Nederland en daarnaast vele internationals met een verleden bij clubs uit Nederland.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo (41) heeft als eerste voetballer ooit op zes verschillende wereldkampioenschappen gescoord. Dat deed de Portugees door dinsdag in de zesde minuut 1-0 te maken in het tweede groepsduel van zijn land met Oezbekistan op het WK in de VS, Canada en Mexico.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal mag langer in de VS verblijven rond de derde groepswedstrijd op het WK. Dat meldt de Amerikaanse nieuwszender NBC News op basis van een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid.
5 uur geleden