Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luuk de Jong klaar voor een kans in Oranje

Luuk de Jong klaar voor een kans in Oranje

ZEIST (ANP) - Luuk de Jong arriveerde maandag vol zelfvertrouwen bij Oranje. Waar mede-internationals Virgil van Dijk en Donny van de Beek wat plaagstootjes kregen na forse nederlagen met Liverpool (7-2) en Manchester United (1-6), ontving De Jong vooral schouderklopjes. De spits bezorgde Sevilla in augustus met twee doelpunten de Europa League en dit seizoen was hij in drie competitiewedstrijden ook alweer twee keer trefzeker, onder meer zondag tegen FC Barcelona (1-1).

"Een standbeeld? Nee, die heb ik nog niet gezien", zei De Jong lachend. "Natuurlijk heb ik een fantastische periode achter de rug. Hopelijk kan ik dit voortzetten. Ik voel veel vertrouwen en zit lekker in mijn vel. Natuurlijk is het anders dan een jaar geleden. Toen kwam ik nieuw binnen bij de club. Dan moet je jezelf altijd laten zien. Ik vond dat het voetballend wel goed ging, maar een spits wordt afgerekend op zijn doelpunten. Uiteindelijk ben ik gedurende het seizoen heel erg gegroeid. Ik heb daarna veel goede dingen laten zien en een bepaalde status gekregen."

Bij Oranje is De Jong normaal gesproken vaak invaller. Memphis Depay is zondag in de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina geschorst, waardoor een basisplaats lonkt. De Jong: "Ik weet het niet, dat is aan de bondscoach. Ik wil altijd spelen. We hebben veel wedstrijden, dus er zal misschien wel wat meer gerouleerd worden. Het is bij een nationaal team lastig echte vastigheden te creëren. Je bent maar kort bij elkaar."

Met Sevilla hoopt De Jong dit seizoen zo lang als mogelijk mee te komen met topclubs als FC Barcelona en Real Madrid. "Ons doel is altijd om bij de top vier te eindigen. Dat is vorig seizoen gelukt. Als je reëel bent, is het moeilijk te vechten met teams als Real Madrid en Barcelona. Hopelijk kunnen we iets moois neerzetten dit seizoen."

Meer uit Voetbal

Borussia Dortmund verlengt contract trainer Kovac

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund heeft het contract met trainer Niko Kovac verlengd tot halverwege 2027. De club is overtuigd van de Kroaat na het sterke slot van vorig seizoen.

2 uur geleden
16-jarige invaller Ngumoha redt Liverpool diep in blessuretijd

NEWCASTLE (ANP) - Liverpool is er met veel moeite in geslaagd zich naast Arsenal en Tottenham Hotspur aan de kop van de Premier League te voegen. De regerend kampioen won diep in blessuretijd bij Newcastle United: 2-3. De 16-jarige invaller Rio Ngumoha maakte na een goed overstapje van Dominik Szoboszlai in de 100e minuut het winnende doelpunt: 2-3.

15 uur geleden
Inter begint competitie met ruime overwinning op Torino

MILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend begonnen aan de competitie in Italië. De nummer 2 van vorig seizoen liet Torino met 5-0 kansloos en gaat op basis van het beste doelsaldo na de eerste speelronde aan kop in de Serie A.

15 uur geleden
GelreDome wil ook zonder amateurvoetbal miljoenen van Vitesse

ARNHEM (ANP) - GelreDome-eigenaar Michael van de Kuit verwacht dat Vitesse de huur ook nog betaalt nu het eerste elftal dit seizoen definitief geen competitievoetbal speelt. "Net als alle andere partijen waar Vitesse contractuele verplichtingen mee is aangegaan, verwachten wij de betaling", laat Van de Kuit desgevraagd weten.

21 uur geleden
Immobile met dijbeenblessure twee maanden aan de kant bij Bologna

BOLOGNA (ANP/AFP) - Ciro Immobile heeft weinig plezier beleefd aan zijn debuut bij Bologna. De 35-jarige topscorer aller tijden van Lazio liep zaterdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma (1-0 verlies) een dijbeenblessure op. Bologna meldt maandag dat Immobile twee maanden niet kan voetballen.

21 uur geleden
Arsenal opnieuw enige tijd zonder geblesseerde Saka

LONDEN (ANP/BELGA) - Arsenal moet het opnieuw enige tijd stellen zonder Bukayo Saka. De buitenspeler heeft aan de met 5-0 gewonnen thuiswedstrijd van zaterdag tegen Leeds United een hamstringblessure overgehouden.

22 uur geleden
Uitgedund eerste elftal van Vitesse traint nog steeds door

ARNHEM (ANP) - Het eerste elftal van Vitesse traint ondanks het verlies van de proflicentie onverstoord door. De spelersgroep wordt wel steeds kleiner. Er waren maandag elf spelers aanwezig, heeft een woordvoerder van de club bevestigd. Een deel van de trainingsgroep was van de A-selectie en een deel van Jong Vitesse.

1 dag geleden