'Luuk de Gol' eindelijk beslissend voor Barcelona
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Luuk de Jong was zondag eindelijk beslissend voor FC Barcelona. De lange aanvaller was dolgelukkig met zijn treffer kort voor rust, die voldoende bleek voor de winst (0-1) op Mallorca. "Ik werk altijd hard. Het gaat om het team en niet om mij. Het is niet belangrijk wie de doelpunten maakt al is het voor een aanvaller wel lekker als jij het bent", vertelde De Jong op de sociale media van zijn club.
Barcelona verraste afgelopen zomer door De Jong te huren van Sevilla. Tegen Mallorca kreeg hij zijn tweede basisplaats onder Xavi, de opvolger van de eind oktober ontslagen Ronald Koeman. Xavi miste op het vakantie-eiland om diverse redenen liefst zeventien spelers.
De Jong, die in de eerste helft eerst de paal raakte en kort daarna de bal na een spectaculaire omhaal tegen de lat zag belanden, zette zijn ploeg vlak voor rust met een kopbal op voorsprong. "We hebben een moeilijke eerste seizoenshelft achter de rug. Dan wil je het nieuwe jaar per se goed beginnen", sprak hij opgelucht. "De ploeg verdient complimenten. We hebben ervoor geknokt en Marc (doelman Ter Stegen) redt ons kort voor tijd met een geweldige safe."
Het was pas zijn tweede doelpunt voor Barcelona. "Luuk de Gol", kopte El Mundo Deportivo over de spits, die mogelijk deze maand nog vertrekt bij de Catalaanse club. "Je weet dat je moet scoren als aanvaller, je moet leveren. Het was jammer dat die omhaal er niet in ging. Het zou een van mijn mooiste doelpunten ooit zijn geweest."
Meer uit Voetbal
XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
2 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
13 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
15 uur geleden