'Luuk de Gol' eindelijk beslissend voor Barcelona
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Luuk de Jong was zondag eindelijk beslissend voor FC Barcelona. De lange aanvaller was dolgelukkig met zijn treffer kort voor rust, die voldoende bleek voor de winst (0-1) op Mallorca. "Ik werk altijd hard. Het gaat om het team en niet om mij. Het is niet belangrijk wie de doelpunten maakt al is het voor een aanvaller wel lekker als jij het bent", vertelde De Jong op de sociale media van zijn club.
Barcelona verraste afgelopen zomer door De Jong te huren van Sevilla. Tegen Mallorca kreeg hij zijn tweede basisplaats onder Xavi, de opvolger van de eind oktober ontslagen Ronald Koeman. Xavi miste op het vakantie-eiland om diverse redenen liefst zeventien spelers.
De Jong, die in de eerste helft eerst de paal raakte en kort daarna de bal na een spectaculaire omhaal tegen de lat zag belanden, zette zijn ploeg vlak voor rust met een kopbal op voorsprong. "We hebben een moeilijke eerste seizoenshelft achter de rug. Dan wil je het nieuwe jaar per se goed beginnen", sprak hij opgelucht. "De ploeg verdient complimenten. We hebben ervoor geknokt en Marc (doelman Ter Stegen) redt ons kort voor tijd met een geweldige safe."
Het was pas zijn tweede doelpunt voor Barcelona. "Luuk de Gol", kopte El Mundo Deportivo over de spits, die mogelijk deze maand nog vertrekt bij de Catalaanse club. "Je weet dat je moet scoren als aanvaller, je moet leveren. Het was jammer dat die omhaal er niet in ging. Het zou een van mijn mooiste doelpunten ooit zijn geweest."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
38 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
41 minuten geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Excelsior met speciale rugnummers ter ere van Abdelhak Nouri. De rugnummers zijn voorzien van foto's van hem.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de terugkeer naar Camp Nou gevierd met een overwinning op Athletic Club uit Bilbao. Na een 2-0-ruststand won de thuisploeg met 4-0.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot blijft slecht presteren met Liverpool in de Premier League. De tegenstander van PSV woensdag in de Champions League verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (0-3), dat als nummer 19 van de ranglijst aan de twaalfde speelronde was begonnen.
3 uur geleden