'Luuk de Gol' eindelijk beslissend voor Barcelona
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Luuk de Jong was zondag eindelijk beslissend voor FC Barcelona. De lange aanvaller was dolgelukkig met zijn treffer kort voor rust, die voldoende bleek voor de winst (0-1) op Mallorca. "Ik werk altijd hard. Het gaat om het team en niet om mij. Het is niet belangrijk wie de doelpunten maakt al is het voor een aanvaller wel lekker als jij het bent", vertelde De Jong op de sociale media van zijn club.
Barcelona verraste afgelopen zomer door De Jong te huren van Sevilla. Tegen Mallorca kreeg hij zijn tweede basisplaats onder Xavi, de opvolger van de eind oktober ontslagen Ronald Koeman. Xavi miste op het vakantie-eiland om diverse redenen liefst zeventien spelers.
De Jong, die in de eerste helft eerst de paal raakte en kort daarna de bal na een spectaculaire omhaal tegen de lat zag belanden, zette zijn ploeg vlak voor rust met een kopbal op voorsprong. "We hebben een moeilijke eerste seizoenshelft achter de rug. Dan wil je het nieuwe jaar per se goed beginnen", sprak hij opgelucht. "De ploeg verdient complimenten. We hebben ervoor geknokt en Marc (doelman Ter Stegen) redt ons kort voor tijd met een geweldige safe."
Het was pas zijn tweede doelpunt voor Barcelona. "Luuk de Gol", kopte El Mundo Deportivo over de spits, die mogelijk deze maand nog vertrekt bij de Catalaanse club. "Je weet dat je moet scoren als aanvaller, je moet leveren. Het was jammer dat die omhaal er niet in ging. Het zou een van mijn mooiste doelpunten ooit zijn geweest."
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armeniƫ of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
11 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabiƫ versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
12 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
13 uur geleden