'Luuk de Gol' eindelijk beslissend voor Barcelona
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Luuk de Jong was zondag eindelijk beslissend voor FC Barcelona. De lange aanvaller was dolgelukkig met zijn treffer kort voor rust, die voldoende bleek voor de winst (0-1) op Mallorca. "Ik werk altijd hard. Het gaat om het team en niet om mij. Het is niet belangrijk wie de doelpunten maakt al is het voor een aanvaller wel lekker als jij het bent", vertelde De Jong op de sociale media van zijn club.
Barcelona verraste afgelopen zomer door De Jong te huren van Sevilla. Tegen Mallorca kreeg hij zijn tweede basisplaats onder Xavi, de opvolger van de eind oktober ontslagen Ronald Koeman. Xavi miste op het vakantie-eiland om diverse redenen liefst zeventien spelers.
De Jong, die in de eerste helft eerst de paal raakte en kort daarna de bal na een spectaculaire omhaal tegen de lat zag belanden, zette zijn ploeg vlak voor rust met een kopbal op voorsprong. "We hebben een moeilijke eerste seizoenshelft achter de rug. Dan wil je het nieuwe jaar per se goed beginnen", sprak hij opgelucht. "De ploeg verdient complimenten. We hebben ervoor geknokt en Marc (doelman Ter Stegen) redt ons kort voor tijd met een geweldige safe."
Het was pas zijn tweede doelpunt voor Barcelona. "Luuk de Gol", kopte El Mundo Deportivo over de spits, die mogelijk deze maand nog vertrekt bij de Catalaanse club. "Je weet dat je moet scoren als aanvaller, je moet leveren. Het was jammer dat die omhaal er niet in ging. Het zou een van mijn mooiste doelpunten ooit zijn geweest."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
29 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
17 uur geleden