Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LUMC onderzoekt of zaad van medewerkers spermabank is gebruikt

LUMC onderzoekt of zaad van medewerkers spermabank is gebruikt

LEIDEN (ANP) - Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) onderzoekt of zaad van medewerkers van een oude zaaddonorbank van het ziekenhuis is gebruikt voor de inseminatie van vrouwen met een kinderwens. Eerder deze week publiceerde het ziekenhuis al een rapport over de rommelige gang van zaken bij de bank, die van 1977 tot 2004 actief was.

Naar aanleiding daarvan heeft zich op woensdag een donor gemeld bij het ziekenhuis. "De donor beschikte over informatie die wijst op mogelijk gebruik van eigen zaad door medewerkers van de toenmalige donorbank", schrijft het ziekenhuis. Het LUMC neemt de melding serieus en "ziet dit als aanleiding voor verder onderzoek". Martin Schalij van de raad van bestuur van het LUMC zegt dat de organisatie "enorm geschrokken" is van de melding. "We hebben de bevindingen uit het rapport maandagavond met alle betrokkenen gedeeld en nu moeten we hen opnieuw confronteren met een pijnlijk bericht. We realiseren ons dat dit voor de betrokkenen impactvol is."

Uit het rapport bleek dat 440 van de mensen die via de spermabank van het toenmalige Academisch Ziekenhuis Leiden waren verwekt meer dan 25 halfbroers- of zussen hebben. Donoren mogen maximaal 25 biologische kinderen hebben om de kans klein te houden dat onwetende bloedverwanten bijvoorbeeld een relatie met elkaar aangaan.

Meer uit Gezond

Biotechnoloog Galapagos komt terug op voorgenomen splitsing

MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.

12 uur geleden
40 procent 12- tot 16-jarige vapers is verslaafd

DEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.

1 dag geleden
850 mensen laten gratis hun lever testen bij RAI Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.

3 dagen geleden
Toezichthouder: prostaatmiddel kan leiden tot zelfmoordgedachten

UTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.

4 dagen geleden
Longartsen zien vaker levensbedreigende effecten van vapen

GRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).

5 dagen geleden
Veel patiënten verkeerd geïnformeerd, artsen starten campagne

DEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.

5 dagen geleden
Gezondheidsminister VS wil nieuwe richtlijnen behandeling mazelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.

1 week geleden