Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lula verwijdert veertig militaire bewakers van bestormd paleis

Lula verwijdert veertig militaire bewakers van bestormd paleis

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft veertig militairen verwijderd die zijn presidentiële paleis hadden moeten bewaken toen de belangrijkste overheidsinstellingen in de hoofdstad Brasilia op 8 januari werden bestormd. Enkele dagen daarna zei Lula al dat aanhangers van oud-president Jair Bolsonaro in en rond de presidentiële staf de toegang van demonstranten tot zijn ambtswoning hebben vergemakkelijkt.

Het op 1 januari geïnstalleerde staatshoofd kondigde een grondig onderzoek aan naar de medeplichtige ‘bolsonarista's' in zijn werkomgeving. Dinsdag werd in de staatscourant bekendgemaakt dat veertig soldaten het Planalto-paleis niet langer mogen beveiligen. De president verzekerde vorige week dat elke "radicale bolsonarista" die nog voor de regering werkt wordt aangepakt.

Lula heeft ook kritiek op het leger in het algemeen, omdat het een kamp van Bolsonaro-aanhangers in de buurt van overheidsinstellingen in Brasilia ongemoeid liet terwijl ze schreeuwden dat de uitslag van de presidentsverkiezingen ongedaan moest worden gemaakt.

Bolsonaro, een oud-militair, verliet Brazilië twee dagen voor Lula’s inauguratie en verblijft nog in de Verenigde Staten. Justitie in zijn vaderland onderzoekt of hij heeft aangezet tot de opstand, iets wat hij zelf ontkent. In een video betreurde Bolsonaro de "ongelooflijke" gebeurtenissen.

Meer uit Buitenland

Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

33 minuten geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

1 uur geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

1 uur geleden
Parlementslid Iran: wij zullen aanval Israël op Beiroet vergelden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.

3 uur geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.

3 uur geleden
Trump: Iran moet ook beloven geen kernwapens te kopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.

4 uur geleden
Israël bombardeert zuidelijke buitenwijken Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.

5 uur geleden