Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lula verwijdert veertig militaire bewakers van bestormd paleis

Lula verwijdert veertig militaire bewakers van bestormd paleis

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft veertig militairen verwijderd die zijn presidentiële paleis hadden moeten bewaken toen de belangrijkste overheidsinstellingen in de hoofdstad Brasilia op 8 januari werden bestormd. Enkele dagen daarna zei Lula al dat aanhangers van oud-president Jair Bolsonaro in en rond de presidentiële staf de toegang van demonstranten tot zijn ambtswoning hebben vergemakkelijkt.

Het op 1 januari geïnstalleerde staatshoofd kondigde een grondig onderzoek aan naar de medeplichtige ‘bolsonarista's' in zijn werkomgeving. Dinsdag werd in de staatscourant bekendgemaakt dat veertig soldaten het Planalto-paleis niet langer mogen beveiligen. De president verzekerde vorige week dat elke "radicale bolsonarista" die nog voor de regering werkt wordt aangepakt.

Lula heeft ook kritiek op het leger in het algemeen, omdat het een kamp van Bolsonaro-aanhangers in de buurt van overheidsinstellingen in Brasilia ongemoeid liet terwijl ze schreeuwden dat de uitslag van de presidentsverkiezingen ongedaan moest worden gemaakt.

Bolsonaro, een oud-militair, verliet Brazilië twee dagen voor Lula’s inauguratie en verblijft nog in de Verenigde Staten. Justitie in zijn vaderland onderzoekt of hij heeft aangezet tot de opstand, iets wat hij zelf ontkent. In een video betreurde Bolsonaro de "ongelooflijke" gebeurtenissen.

Meer uit Buitenland

Bron: Franse justitie onderzoekt voormalige Frontex-directeur

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.

1 uur geleden
Teheran arresteert 466 mensen om zaaien van onrust

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.

1 uur geleden
Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

3 uur geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

8 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

8 uur geleden
EU en Australië akkoord over vrijhandel en defensiesamenwerking

CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.

9 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

11 uur geleden