Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lula verwijdert veertig militaire bewakers van bestormd paleis

Lula verwijdert veertig militaire bewakers van bestormd paleis

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft veertig militairen verwijderd die zijn presidentiële paleis hadden moeten bewaken toen de belangrijkste overheidsinstellingen in de hoofdstad Brasilia op 8 januari werden bestormd. Enkele dagen daarna zei Lula al dat aanhangers van oud-president Jair Bolsonaro in en rond de presidentiële staf de toegang van demonstranten tot zijn ambtswoning hebben vergemakkelijkt.

Het op 1 januari geïnstalleerde staatshoofd kondigde een grondig onderzoek aan naar de medeplichtige ‘bolsonarista's' in zijn werkomgeving. Dinsdag werd in de staatscourant bekendgemaakt dat veertig soldaten het Planalto-paleis niet langer mogen beveiligen. De president verzekerde vorige week dat elke "radicale bolsonarista" die nog voor de regering werkt wordt aangepakt.

Lula heeft ook kritiek op het leger in het algemeen, omdat het een kamp van Bolsonaro-aanhangers in de buurt van overheidsinstellingen in Brasilia ongemoeid liet terwijl ze schreeuwden dat de uitslag van de presidentsverkiezingen ongedaan moest worden gemaakt.

Bolsonaro, een oud-militair, verliet Brazilië twee dagen voor Lula’s inauguratie en verblijft nog in de Verenigde Staten. Justitie in zijn vaderland onderzoekt of hij heeft aangezet tot de opstand, iets wat hij zelf ontkent. In een video betreurde Bolsonaro de "ongelooflijke" gebeurtenissen.

Meer uit Buitenland

Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

55 minuten geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

1 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

1 uur geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

2 uur geleden
Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

2 uur geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

2 uur geleden
Eerste door VS uitgewezen personen aangekomen in Sierra Leone

FREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.

2 uur geleden