Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lula: Poetin hoeft niet te vrezen voor arrestatie in Brazilië

Lula: Poetin hoeft niet te vrezen voor arrestatie in Brazilië

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is welkom op de volgende topconferentie van de G20, die in 2024 in Rio de Janeiro wordt gehouden. Dat heeft de Braziliaanse president Luiz Inacio Lula da Silva gezegd. "Poetin kan best naar Brazilië komen."

De Braziliaanse president zei dit tegen journalisten in New Delhi, waar hij is voor de huidige top van de twintig grootste economieën ter wereld. Een van de grote afwezigen daar was Poetin, tegen wie het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag in maart een arrestatiebevel heeft uitgevaardigd wegens de deportatie van Oekraïense kinderen naar Rusland, een oorlogsmisdrijf. De officiële verklaring van het Kremlin voor Poetins afwezigheid op de top is dat hij het "te druk" heeft.

Brazilië is lid van het ICC en verplicht Poetin op te pakken zodra hij voet zet op Braziliaanse bodem. "Wat ik kan zeggen is dat als ik president van Brazilië ben en hij komt naar Brazilië, dan is er geen enkele kans dat hij wordt gearresteerd", zei Lula da Silva.

Sinds de Russische inval in Oekraïne heeft Poetin nauwelijks Rusland verlaten. Zo was hij ook niet aanwezig op de vorige top van de G20, in Indonesië. Eind augustus liet hij verstek gaan op de topontmoeting van de zogeheten BRICS-landen in Zuid-Afrika. Ook Zuid-Afrika is ICC-lid en zou de Russische president moeten aanhouden.

Meer uit Buitenland

Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

36 minuten geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

1 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

2 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

3 uur geleden
Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

3 uur geleden
Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

4 uur geleden
Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

4 uur geleden