Lula krijgt opnieuw steun van afgevallen presidentskandidaat
BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - De Braziliaanse oud-president Luiz Inácio Lula da Silva heeft in de race om het presidentschap een steunbetuiging ontvangen van senator Simone Tebet. Zij werd zondag bij de eerste ronde van de presidentsverkiezingen derde en viel af. Eerder kreeg Lula al te horen dat hij wordt gesteund door de nummer vier.
De linkse Lula wist zondag de meeste stemmen te bemachtigen, maar niet genoeg om meteen te winnen. Hij kreeg 48,4 procent van de stemmen. De radicaal-rechtse regeringsleider Jair Bolsonaro scoorde met 43,2 procent beter dan verwacht. De twee nemen het tegen elkaar op tijdens de tweede en allesbeslissende stemronde op 30 oktober.
Tebet, die politiek in het midden zit, kreeg zondag 4,2 procent van de stemmen. Ze zegt Lula, die ze net als Bolsonaro heeft bekritiseerd, te steunen omdat hij in tegenstelling tot de huidige president wel toegewijd is aan de democratie en grondwet in Brazilië. Haar steunbetuiging volgde nadat haar partij verklaarde dat leden konden stemmen op wie ze wilden.
De linkse kandidaat die zondag met 3 procent van de stemmen op de vierde plek eindigde, maakte dinsdag bekend zich achter Lula te scharen. Hij volgde daarmee het besluit van zijn partij. Lula en Bolsonaro proberen steun te vergaren voordat de Brazilianen opnieuw naar de stembus gaan. Bolsonaro heeft steun van de gouverneurs van de drie meest bevolkte staten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
28 minuten geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
5 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
10 uur geleden