Lula krijgt opnieuw steun van afgevallen presidentskandidaat
BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - De Braziliaanse oud-president Luiz Inácio Lula da Silva heeft in de race om het presidentschap een steunbetuiging ontvangen van senator Simone Tebet. Zij werd zondag bij de eerste ronde van de presidentsverkiezingen derde en viel af. Eerder kreeg Lula al te horen dat hij wordt gesteund door de nummer vier.
De linkse Lula wist zondag de meeste stemmen te bemachtigen, maar niet genoeg om meteen te winnen. Hij kreeg 48,4 procent van de stemmen. De radicaal-rechtse regeringsleider Jair Bolsonaro scoorde met 43,2 procent beter dan verwacht. De twee nemen het tegen elkaar op tijdens de tweede en allesbeslissende stemronde op 30 oktober.
Tebet, die politiek in het midden zit, kreeg zondag 4,2 procent van de stemmen. Ze zegt Lula, die ze net als Bolsonaro heeft bekritiseerd, te steunen omdat hij in tegenstelling tot de huidige president wel toegewijd is aan de democratie en grondwet in Brazilië. Haar steunbetuiging volgde nadat haar partij verklaarde dat leden konden stemmen op wie ze wilden.
De linkse kandidaat die zondag met 3 procent van de stemmen op de vierde plek eindigde, maakte dinsdag bekend zich achter Lula te scharen. Hij volgde daarmee het besluit van zijn partij. Lula en Bolsonaro proberen steun te vergaren voordat de Brazilianen opnieuw naar de stembus gaan. Bolsonaro heeft steun van de gouverneurs van de drie meest bevolkte staten.
Meer uit Buitenland
RIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
8 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
55 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
56 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
7 uur geleden