Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lukkien wacht met FC Groningen 'hell of a job' in De Kuip

Lukkien wacht met FC Groningen 'hell of a job' in De Kuip

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen staat donderdagavond voor een uitdaging van formaat: Feyenoord in de KNVB-beker verslaan, nota bene in De Kuip. Dat weet ook Dick Lukkien, de trainer van de nummer 6 van de eerste divisie.

"Maar het gezegde is dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn. En op dat wonder moeten wij spelen. Het is niet onmogelijk, maar het wordt wel een hell of a job", zei Lukkien een dag voor de wedstrijd op het clubkanaal. "Daar waar mogelijk moeten we proberen ons eigen spel te spelen en ons vrij voelen om te durven voetballen. We zullen moeten verdedigen, maar daar waar we kunnen ook aanvallen. Alle facetten van de teamfuncties moeten we vooral samen doen."

Feyenoord heeft dit seizoen in de Eredivisie op eigen veld alleen nog maar verloren van koploper PSV (1-2). Vorig seizoen won Ajax er in de KNVB-beker, maar de laatste jaren wisten weinig ploegen in Rotterdam te winnen in het bekertoernooi.

Volle Kuip

Waar Groningen de uitwedstrijden dit seizoen vooral afwerkt voor enkele duizenden toeschouwers, krijgt de ploeg van Lukkien donderdag te maken met een volle Kuip. "En ik ben heel benieuwd hoe wij daarop gaan reageren", aldus de trainer. "Feyenoord is vaardig aan de bal en kenmerkt zich door de vele positiewisselingen. Het gaat erom dat wij snel herkennen wat er gebeurt in het veld en daarop anticiperen. We moeten op de toppen van ons kunnen spelen."

De wedstrijd in De Kuip begint om 20.00 uur. De winnaar van het treffen neemt het in de finale op tegen NEC, dat dinsdagavond na verlenging te sterk was voor Cambuur.

2015

FC Groningen won de beker in 2015. PEC Zwolle werd toen in de finale verslagen.

Meer uit Voetbal

SC Freiburg laat FC Utrecht kansloos en wint met 2-0

FREIBURG (ANP) - FC Utrecht heeft ook de derde wedstrijd in de Europa League verloren. De ploeg van trainer Ron Jans ging bij SC Freiburg in Duitsland met 2-0 onderuit. Yuito Suzuki en Vincenzo Grifo scoorden voor de Duitsers.

6 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Panathinaikos eerste zege in Europa League

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is in het hoofdtoernooi van de Europa League niet langer puntloos. Het elftal van trainer Robin van Persie won tijdens de derde speelronde in De Kuip met 3-1 van Panathinaikos, dat drie weken geleden thuis onderuitging tegen Go Ahead Eagles (1-2).

6 uur geleden
AZ wint dankzij treffer Mijnans van Slovan Bratislava

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de eerste overwinning geboekt in de Conference League. In een regenachtig Alkmaar versloeg de ploeg van coach Maarten Martens Slovan Bratislava met 1-0.

8 uur geleden
Go Ahead Eagles stunt in Europa League met zege op Aston Villa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League voor een grote verrassing gezorgd. De Deventenaren waren voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Aston Villa, dat drie weken eerder nog Feyenoord in De Kuip had verslagen (0-2).

9 uur geleden
Bondscoach Veurink wacht nog met keuze nieuwe aanvoerster Oranje

GDANSK (ANP) - De nieuwe bondscoach Arjan Veurink heeft nog wat langer nodig om een aanvoerster te kiezen voor het Nederlands voetbalelftal. Verdedigster Dominique Janssen is een van de kandidaten en draagt vrijdag de band bij de eerste wedstrijd onder Veurink in en tegen Polen.

10 uur geleden
Feyenoord - Panathinaikos begint door storm om 21.00 uur

ROTTERDAM (ANP) - De aftrap van de wedstrijd tussen Feyenoord en Panathinaikos in de Europa League is uitgesteld naar 21.00 uur. Dat meldt Feyenoord op de eigen website.

15 uur geleden
Hoofdtrainer Van der Gaag na vijf maanden weg bij FC Zürich

ZURICH (ANP) - Mitchell van der Gaag is na vijf maanden alweer vertrokken bij FC Zürich. De club uit Zwitserland laat weten dat het eerste elftal zich onvoldoende verbetert onder de 54-jarige hoofdtrainer. FC Zürich staat op de achtste plaats in de competitie.

16 uur geleden