Lukkien wacht met FC Groningen 'hell of a job' in De Kuip
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen staat donderdagavond voor een uitdaging van formaat: Feyenoord in de KNVB-beker verslaan, nota bene in De Kuip. Dat weet ook Dick Lukkien, de trainer van de nummer 6 van de eerste divisie.
"Maar het gezegde is dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn. En op dat wonder moeten wij spelen. Het is niet onmogelijk, maar het wordt wel een hell of a job", zei Lukkien een dag voor de wedstrijd op het clubkanaal. "Daar waar mogelijk moeten we proberen ons eigen spel te spelen en ons vrij voelen om te durven voetballen. We zullen moeten verdedigen, maar daar waar we kunnen ook aanvallen. Alle facetten van de teamfuncties moeten we vooral samen doen."
Feyenoord heeft dit seizoen in de Eredivisie op eigen veld alleen nog maar verloren van koploper PSV (1-2). Vorig seizoen won Ajax er in de KNVB-beker, maar de laatste jaren wisten weinig ploegen in Rotterdam te winnen in het bekertoernooi.
Volle Kuip
Waar Groningen de uitwedstrijden dit seizoen vooral afwerkt voor enkele duizenden toeschouwers, krijgt de ploeg van Lukkien donderdag te maken met een volle Kuip. "En ik ben heel benieuwd hoe wij daarop gaan reageren", aldus de trainer. "Feyenoord is vaardig aan de bal en kenmerkt zich door de vele positiewisselingen. Het gaat erom dat wij snel herkennen wat er gebeurt in het veld en daarop anticiperen. We moeten op de toppen van ons kunnen spelen."
De wedstrijd in De Kuip begint om 20.00 uur. De winnaar van het treffen neemt het in de finale op tegen NEC, dat dinsdagavond na verlenging te sterk was voor Cambuur.
2015
FC Groningen won de beker in 2015. PEC Zwolle werd toen in de finale verslagen.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
3 minuten geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
12 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
13 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
15 uur geleden