Lukkien maakt seizoen af bij Emmen ondanks stap naar Groningen
EMMEN (ANP) - Trainer Dick Lukkien maakt 'gewoon' het seizoen af bij FC Emmen. Zondag lekte vlak voor de wedstrijd van FC Groningen tegen sc Heerenveen voortijdig uit dat de trainer komend seizoen aan de slag gaat bij FC Groningen. De Groningers, die net als FC Emmen strijden tegen degradatie uit de Eredivisie, beschuldigden Emmen ervan dit nieuws bewust te vroeg naar buiten te hebben gebracht.
FC Emmen heeft na alle commotie gesprekken gevoerd over de positie van Lukkien. "Na het aangekondigde vertrek van Dick hebben we de tijd genomen om een en ander op een rijtje te zetten", aldus technisch manager Mike Willems. "We hebben veelvuldig met Dick zelf gesproken en ook met de spelersgroep. Na deze gesprekken hebben wij geconstateerd dat er in alle geledingen voldoende draagvlak is om met Dick het seizoen af te maken."
Lukkien wil zelf ook graag verder en proberen om FC Emmen in de Eredivisie te houden. "Ik ben blij met de uitkomst om met z'n allen de strijd om handhaving aan te gaan. Voor mij verandert er niks; ik geef sinds ik hier ben begonnen als trainer alles wat ik heb en dat blijf ik ook de komende maanden doen. Ik wil het seizoen goed afsluiten en samen met mijn staf gaan we ons daar 100 procent voor inzetten", zegt de coach.
Nieuwe assistenten
Onder leiding van Lukkien promoveerde FC Emmen in 2018 voor het eerst naar de Eredivisie. De club staat nu met 21 punten op de zestiende plaats, Groningen met 4 punten minder daaronder. Alleen SC Cambuur heeft nog minder punten (16).
FC Groningen maakte donderdag bekend voor komend seizoen twee nieuwe assistenten naast Lukkien aan te stellen. De club neemt afscheid van Alfons Arts en Gert Peter de Gunst. De 57-jarige Arts is met FC Groningen in gesprek over een andere functie binnen de organisatie. Het contract van De Gunst loopt na dit seizoen af en wordt niet verlengd. Hij werd in januari assistent nadat Dennis van der Ree na het ontslag van coach Frank Wormuth was gepromoveerd tot hoofdtrainer. Van der Ree vertrekt na dit seizoen bij FC Groningen.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 dag geleden