Lukaku wil topberaad over betere bestrijding racisme in voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea-spits Romelu Lukaku vindt dat de voetbalwereld krachtiger moet optreden tegen racisme. Hij zet bijvoorbeeld vraagtekens bij het effect van spelers die voor wedstrijden in de Premier League op hun knie gaan zitten als protest tegen racisme. Hij roept topspelers op om ook aan tafel te gaan zitten met onder anderen de bazen van socialmediabedrijven om het probleem van racisme op hun platforms aan te pakken.
Marcos Alonso, Lukaku's teamgenoot bij Chelsea, zei deze week dat hij niet meer zal knielen, maar in plaats daarvan te gaan staan en te wijzen op het "No To Racism" embleem op zijn shirt. Vorig seizoen stopte Crystal Palace-spits Wilfried Zaha al met knielen. Hij noemde het "vernederend" en koos ervoor om te gaan staan.
De Belgische aanvaller zegt begrip daarvoor te hebben en wijst op het aanhoudende onlineracisme tegen zwarte spelers. "Ik denk dat we sterkere standpunten kunnen innemen. Ja, we knielen, en uiteindelijk klapt iedereen, maar soms zie je na de wedstrijd weer een belediging", aldus Lukaku tegen CNN Sport.
"De aanvoerders van elk team, en vier of vijf spelers, zoals de grote persoonlijkheden van elk team, zouden een vergadering moeten hebben met de CEO's van Instagram en overheden en de voetbalbonden. We zouden gewoon rond de tafel moeten gaan zitten en er een grote vergadering over spreken. Als je iets wilt stoppen, kun je het echt doen", aldus Lukaku.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
7 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
9 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
12 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
15 uur geleden