Lukaku wil topberaad over betere bestrijding racisme in voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea-spits Romelu Lukaku vindt dat de voetbalwereld krachtiger moet optreden tegen racisme. Hij zet bijvoorbeeld vraagtekens bij het effect van spelers die voor wedstrijden in de Premier League op hun knie gaan zitten als protest tegen racisme. Hij roept topspelers op om ook aan tafel te gaan zitten met onder anderen de bazen van socialmediabedrijven om het probleem van racisme op hun platforms aan te pakken.
Marcos Alonso, Lukaku's teamgenoot bij Chelsea, zei deze week dat hij niet meer zal knielen, maar in plaats daarvan te gaan staan en te wijzen op het "No To Racism" embleem op zijn shirt. Vorig seizoen stopte Crystal Palace-spits Wilfried Zaha al met knielen. Hij noemde het "vernederend" en koos ervoor om te gaan staan.
De Belgische aanvaller zegt begrip daarvoor te hebben en wijst op het aanhoudende onlineracisme tegen zwarte spelers. "Ik denk dat we sterkere standpunten kunnen innemen. Ja, we knielen, en uiteindelijk klapt iedereen, maar soms zie je na de wedstrijd weer een belediging", aldus Lukaku tegen CNN Sport.
"De aanvoerders van elk team, en vier of vijf spelers, zoals de grote persoonlijkheden van elk team, zouden een vergadering moeten hebben met de CEO's van Instagram en overheden en de voetbalbonden. We zouden gewoon rond de tafel moeten gaan zitten en er een grote vergadering over spreken. Als je iets wilt stoppen, kun je het echt doen", aldus Lukaku.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
8 minuten geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
2 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
18 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
19 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
23 uur geleden