
Lukaku uitgeroepen tot beste speler van Europa League
NYON (ANP) - Romelu Lukaku mag zich de beste speler van afgelopen seizoen in de Europa League noemen. De Belgische spits van Internazionale kreeg de meeste stemmen in de verkiezing. Lukaku bereikte met Inter de finale van het tweede Europese bekertoernooi, maar daarin was Sevilla met 3-2 te sterk, mede dankzij twee doelpunten van Luuk de Jong.
De 27-jarige spits maakte zeven doelpunten in zes wedstrijden in de Europa League. Lukaku opende in de finale al vroeg de score uit een strafschop, maar werd uiteindelijk door schlemiel door een kwartier voor tijd bij een stand van 2-2 de bal na een omhaal van Diego Carlos achter zijn eigen doelman te tikken.
Toch kreeg de 'Rode Duivel' de meeste stemmen in de verkiezing onder 55 sportjournalisten en de trainers van de 48 clubs die afgelopen seizoen uitkwamen in de groepsfase van de Europa League. Éver Banega (Sevilla) en Bruno Fernandes (Sporting Portugal en Manchester United) waren de andere twee overgebleven kandidaten. Eerder al maakte de UEFA bekend dat De Jong als vierde is geëindigd in de verkiezing. Lukaku werd tot winnaar uitgeroepen voorafgaand aan de loting voor het nieuwe seizoen in de Europa League.
"Ik bedank God, mijn moeder, mijn broers, mijn zaakwaarnemer, trainer Antonio Conte en iedereen bij de club voor het vertrouwen. De belangrijkste mensen die ik wil bedanken, zijn mijn teamgenoten", zei Lukaku, die landgenoot Eden Hazard opvolgt als beste speler van de Europa League.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Liverpool is er met veel moeite in geslaagd zich naast Arsenal en Tottenham Hotspur aan de kop van de Premier League te voegen. De regerend kampioen won diep in blessuretijd bij Newcastle United: 2-3. De 16-jarige invaller Rio Ngumoha maakte na een goed overstapje van Dominik Szoboszlai in de 100e minuut het winnende doelpunt: 2-3.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend begonnen aan de competitie in Italië. De nummer 2 van vorig seizoen liet Torino met 5-0 kansloos en gaat op basis van het beste doelsaldo na de eerste speelronde aan kop in de Serie A.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - GelreDome-eigenaar Michael van de Kuit verwacht dat Vitesse de huur ook nog betaalt nu het eerste elftal dit seizoen definitief geen competitievoetbal speelt. "Net als alle andere partijen waar Vitesse contractuele verplichtingen mee is aangegaan, verwachten wij de betaling", laat Van de Kuit desgevraagd weten.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP/AFP) - Ciro Immobile heeft weinig plezier beleefd aan zijn debuut bij Bologna. De 35-jarige topscorer aller tijden van Lazio liep zaterdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma (1-0 verlies) een dijbeenblessure op. Bologna meldt maandag dat Immobile twee maanden niet kan voetballen.
16 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Arsenal moet het opnieuw enige tijd stellen zonder Bukayo Saka. De buitenspeler heeft aan de met 5-0 gewonnen thuiswedstrijd van zaterdag tegen Leeds United een hamstringblessure overgehouden.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Het eerste elftal van Vitesse traint ondanks het verlies van de proflicentie onverstoord door. De spelersgroep wordt wel steeds kleiner. Er waren maandag elf spelers aanwezig, heeft een woordvoerder van de club bevestigd. Een deel van de trainingsgroep was van de A-selectie en een deel van Jong Vitesse.
19 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie leidt op woensdag het beslissende duel in de play-offs van de Europa League tussen AEK Larnaca en SK Brann uit Noorwegen. De Noren verdedigen op Cyprus een 2-1-voorsprong.
23 uur geleden