
Lukaku uitgeroepen tot beste speler van Europa League
NYON (ANP) - Romelu Lukaku mag zich de beste speler van afgelopen seizoen in de Europa League noemen. De Belgische spits van Internazionale kreeg de meeste stemmen in de verkiezing. Lukaku bereikte met Inter de finale van het tweede Europese bekertoernooi, maar daarin was Sevilla met 3-2 te sterk, mede dankzij twee doelpunten van Luuk de Jong.
De 27-jarige spits maakte zeven doelpunten in zes wedstrijden in de Europa League. Lukaku opende in de finale al vroeg de score uit een strafschop, maar werd uiteindelijk door schlemiel door een kwartier voor tijd bij een stand van 2-2 de bal na een omhaal van Diego Carlos achter zijn eigen doelman te tikken.
Toch kreeg de 'Rode Duivel' de meeste stemmen in de verkiezing onder 55 sportjournalisten en de trainers van de 48 clubs die afgelopen seizoen uitkwamen in de groepsfase van de Europa League. Éver Banega (Sevilla) en Bruno Fernandes (Sporting Portugal en Manchester United) waren de andere twee overgebleven kandidaten. Eerder al maakte de UEFA bekend dat De Jong als vierde is geëindigd in de verkiezing. Lukaku werd tot winnaar uitgeroepen voorafgaand aan de loting voor het nieuwe seizoen in de Europa League.
"Ik bedank God, mijn moeder, mijn broers, mijn zaakwaarnemer, trainer Antonio Conte en iedereen bij de club voor het vertrouwen. De belangrijkste mensen die ik wil bedanken, zijn mijn teamgenoten", zei Lukaku, die landgenoot Eden Hazard opvolgt als beste speler van de Europa League.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Beerschot heeft afscheid genomen van trainer Dirk Kuijt. Dat meldt de club uit Antwerpen op zijn website. De voormalige international van Oranje degradeerde afgelopen seizoen met Beerschot uit de hoogste Belgische klasse.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool heeft de transfer van Florian Wirtz afgerond. De 22-jarige Duitse international van Bayer Leverkusen tekent een meerjarig contract bij de club van trainer Arne Slot. De Engelse landskampioen betaalt naar verluidt een recordbedrag van 116 miljoen pond (136,4 miljoen euro), inclusief bonussen, voor de aanvallende middenvelder.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk verruilt OL Lyonnes voor London City Lionesses. Dat meldt de club op de website. De 33-jarige international van Oranje vertrekt transfervrij naar de club die komend seizoen uitkomt in de Barclays Women's Super League. "Ik heb al zes jaar in Engeland gespeeld, en dat was een goede tijd. Ik heb niet getwijfeld om terug te komen", zegt Van de Donk op de site van de club. "Ik kijk ernaar uit de fans te ontmoeten. Ik beloof dat ik 100 procent zal geven."
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de Franse aanvaller Maxence Rivera van USL Dunkerque overgenomen. De 23-jarige linksbuiten tekent een contract voor drie jaar, met een optie voor nog een seizoen, bij de nummer 9 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Daphne van Domselaar gaat met Oranje naar het EK om de hoofdprijs te winnen. "We gaan naar Zwitserland om te winnen. Met die instelling gaan we erheen", zegt de keeper van de Nederlandse vrouwen. "Sommigen van de selectie hebben een finale gewonnen, anderen hebben er één verloren. Het kriebelt bij mij om zover te komen."
14 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lyneth Beerensteyn verwacht op tijd fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Wales. De aanvalster van Oranje herstelt nog van een spierblessure en traint nog niet volledig mee met de ploeg. "Het gaat goed", zegt de 28-jarige Beerensteyn in Zeist. "Ik maak me niet snel zorgen. En als ik me geen zorgen maak, dan hoeft de rest dat ook niet te doen."
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - De eerste vrouwelijke voetbalscheidsrechters Ineke Boom en Nel Rentenaar hebben na bijna 65 jaar een officieel KNVB-diploma gekregen. Dat gebeurde vrijdag in Alkmaar nadat ze bij de presentatie van het boek 'De vrouwen van '61', geschreven door sporthistoricus Jurryt van de Vooren, ook al de eerste exemplaren in ontvangst hadden genomen.
15 uur geleden