Lukaku scoort twee keer met Eriksen in zijn gedachten
SINT-PETERSBURG (ANP) - Geen moment was Christian Eriksen bij Romelu Lukaku uit zijn gedachten. Niet voor de wedstrijd tegen Rusland in Sint-Petersburg (3-0), niet tijdens de wedstrijd en niet na de wedstrijd. Steeds weer moest de trefzekere aanvaller van België aan zijn zwaar getroffen ploeggenoot van Internazionale denken. Dat weerhield hem er niet van om twee keer te scoren tegen Rusland.
"Het was heel moeilijk om ons op deze wedstrijd te concentreren", bekende Lukaku na afloop. "Er waren veel tranen. We kennen hem heel goed, Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Nacer Chadli en ik. Ik heb begrepen dat hij bij bewustzijn is en buiten levensgevaar. Ik hoop dat hij weer helemaal gezond wordt. Hij heeft twee jonge kinderen en die hebben hem nodig. Wij ook als groep bij Inter, maar laat hem eerst maar helemaal weer herstellen."
De Deense international Eriksen werd in Kopenhagen vlak voor de rust van het duel met Finland onwel. Minutenlang werd hij op het veld gereanimeerd en daarna naar een ziekenhuis gebracht. Daar bleek hij bij kennis en in staat om te praten, ook met zijn Deense ploeggenoten. Lukaku sprak hem moed in na zijn eerste treffer in Rusland. "Chris, Chris, ik houd van jou", riep hij in een tv-camera.
Lukaku, die tot 'man van de wedstrijd' werd uitgeroepen, wilde ook nog wel iets over de geslaagde EK-ouverture van België kwijt. "Ik ben heel blij met de zege, het is een goede overwinning. In de tweede helft waren we nog een beetje slordig, daar moeten we nog aan werken. Het is leuk om het toernooi zo te beginnen. Op het EK is het belangrijk om te groeien."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
18 uur geleden