Lukaku scoort twee keer met Eriksen in zijn gedachten
SINT-PETERSBURG (ANP) - Geen moment was Christian Eriksen bij Romelu Lukaku uit zijn gedachten. Niet voor de wedstrijd tegen Rusland in Sint-Petersburg (3-0), niet tijdens de wedstrijd en niet na de wedstrijd. Steeds weer moest de trefzekere aanvaller van België aan zijn zwaar getroffen ploeggenoot van Internazionale denken. Dat weerhield hem er niet van om twee keer te scoren tegen Rusland.
"Het was heel moeilijk om ons op deze wedstrijd te concentreren", bekende Lukaku na afloop. "Er waren veel tranen. We kennen hem heel goed, Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Nacer Chadli en ik. Ik heb begrepen dat hij bij bewustzijn is en buiten levensgevaar. Ik hoop dat hij weer helemaal gezond wordt. Hij heeft twee jonge kinderen en die hebben hem nodig. Wij ook als groep bij Inter, maar laat hem eerst maar helemaal weer herstellen."
De Deense international Eriksen werd in Kopenhagen vlak voor de rust van het duel met Finland onwel. Minutenlang werd hij op het veld gereanimeerd en daarna naar een ziekenhuis gebracht. Daar bleek hij bij kennis en in staat om te praten, ook met zijn Deense ploeggenoten. Lukaku sprak hem moed in na zijn eerste treffer in Rusland. "Chris, Chris, ik houd van jou", riep hij in een tv-camera.
Lukaku, die tot 'man van de wedstrijd' werd uitgeroepen, wilde ook nog wel iets over de geslaagde EK-ouverture van België kwijt. "Ik ben heel blij met de zege, het is een goede overwinning. In de tweede helft waren we nog een beetje slordig, daar moeten we nog aan werken. Het is leuk om het toernooi zo te beginnen. Op het EK is het belangrijk om te groeien."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
14 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
18 uur geleden