Lukaku schiet Inter naar koppositie van Serie A
MILAAN (ANP) - Romelu Lukaku heeft Internazionale naar de koppositie van de Serie A geschoten. De Belg scoorde tweemaal in het thuisduel met Lazio (3-1). Hij leverde ook nog eens de assist op de treffer van zijn ploeggenoot Lautaro Martínez
Lukaku vierde zijn vijftiende en zestiende competitietreffer van het seizoen. Hij heeft nu 300 doelpunten gemaakt voor zijn clubs en landenploeg. Stefan de Vrij speelde de hele wedstrijd voor Inter. Wesley Hoedt werd in de rust gewisseld bij Lazio. Hij veroorzaakte een strafschop, die Lukaku benutte. Ook na verschillende herhalingen was niet duidelijk te zien dat Hoedt zijn tegenstander Martínez ook daadwerkelijk raakte. Gonzalo Escalante verkleinde de achterstand voor Lazio (2-1).
Inter profiteerde van de verrassende nederlaag van AC Milan tegen Spezia: 2-0. Giulio Maggiore en Simone Bastoni troffen doel voor de huidige nummer 13 van de Serie A. Juventus zag het zicht op de tiende landstiel op rij vertroebelen door een nederlaag tegen Napoli (1-0). Lorenzo Insigne maakte het enige doelpunt.
Inter heeft nu een punt meer dan AC Milan. AS Roma (7 punten) en Juventus (8 punten) zijn verder achterop geraakt. Juventus heeft wel een duel minder gespeeld dan Inter.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
17 uur geleden