Lukaku schiet Inter naar koppositie van Serie A
MILAAN (ANP) - Romelu Lukaku heeft Internazionale naar de koppositie van de Serie A geschoten. De Belg scoorde tweemaal in het thuisduel met Lazio (3-1). Hij leverde ook nog eens de assist op de treffer van zijn ploeggenoot Lautaro Martínez
Lukaku vierde zijn vijftiende en zestiende competitietreffer van het seizoen. Hij heeft nu 300 doelpunten gemaakt voor zijn clubs en landenploeg. Stefan de Vrij speelde de hele wedstrijd voor Inter. Wesley Hoedt werd in de rust gewisseld bij Lazio. Hij veroorzaakte een strafschop, die Lukaku benutte. Ook na verschillende herhalingen was niet duidelijk te zien dat Hoedt zijn tegenstander Martínez ook daadwerkelijk raakte. Gonzalo Escalante verkleinde de achterstand voor Lazio (2-1).
Inter profiteerde van de verrassende nederlaag van AC Milan tegen Spezia: 2-0. Giulio Maggiore en Simone Bastoni troffen doel voor de huidige nummer 13 van de Serie A. Juventus zag het zicht op de tiende landstiel op rij vertroebelen door een nederlaag tegen Napoli (1-0). Lorenzo Insigne maakte het enige doelpunt.
Inter heeft nu een punt meer dan AC Milan. AS Roma (7 punten) en Juventus (8 punten) zijn verder achterop geraakt. Juventus heeft wel een duel minder gespeeld dan Inter.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
35 minuten geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
1 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
5 uur geleden