Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lukaku bezorgt bondscoach Tedesco goede start bij België

Lukaku bezorgt bondscoach Tedesco goede start bij België

SOLNA (ANP) - De voetballers van België zijn onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco de EK-kwalificatie begonnen met een ruime overwinning op Zweden. In Solna wonnen de Belgen dankzij drie treffers van Romelu Lukaku met 3-0.

De Duitser Tedesco is de opvolger van Spanjaard Roberto Martínez, die na de vroege uitschakeling op het WK in Qatar vertrok bij de Rode Duivels en afgelopen donderdag zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Portugal met 4-0 won van Liechtenstein.

Wout Faes die het centrale verdedigingsduo vormde met Jan Vertonghen redde in de zestiende minuut een bal van de lijn na een inzet van Dejan Kulusevski. België kwam in de 36e minuut op voorsprong via Lukaku. De spits van Internazionale kopte een voorzet van Dodi Lukebakio binnen.

Debuut voor Bakayoko

In de tweede helft was Lukaku opnieuw trefzeker op aangeven van Lukebakio. Die liep tussen de Zweedse verdedigers goed door naar de achterlijn en legde de bal terug waarop Lukaku maar hoefde binnen te tikken.

Tedesco bracht na een uur Johan Bakayoko, die zijn debuut maakte voor de Rode Duivels. De 19-jarige PSV'er stelde Lukaku na een goede individuele actie in staat zijn derde van de avond te maken.

Ibrahimovic

Bondscoach Janne Andersson bracht bij Zweden nog Zlatan Ibrahimovic, maar de vedette kon niet meer gevaarlijk worden.

In dezelfde groep won Oostenrijk met 4-1 van Azerbeidzjan. Marcel Sabitzer scoorde twee keer en Michael Gregoritsch en Christoph Baumgartner maakten de andere doelpunten voor de Oostenrijkers, waar Feyenoorder Gernot Trauner en PSV'er Phillipp Mwene in de basis stonden. Emin Mahmudov scoorde voor de bezoekers.

Meer uit Voetbal

Trainer García ziet Ajax terecht van FC Twente verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."

7 uur geleden
Trainer Van den Brom wil Europees voetbal halen met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."

7 uur geleden
Berghuis: Ajax verdient het zo ook niet

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."

7 uur geleden
FC Barcelona klopt tiental Atlético en loopt uit op Real Madrid

MADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.

8 uur geleden
Ajax verliest van FC Twente en zakt naar vijfde plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.

8 uur geleden
NEC houdt zicht op plek twee dankzij zege op Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.

8 uur geleden
AZ wint moeiteloos van Fortuna in aanloop naar duel met Shakhtar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.

8 uur geleden