Lukaku bezorgt bondscoach Tedesco goede start bij België
SOLNA (ANP) - De voetballers van België zijn onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco de EK-kwalificatie begonnen met een ruime overwinning op Zweden. In Solna wonnen de Belgen dankzij drie treffers van Romelu Lukaku met 3-0.
De Duitser Tedesco is de opvolger van Spanjaard Roberto Martínez, die na de vroege uitschakeling op het WK in Qatar vertrok bij de Rode Duivels en afgelopen donderdag zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Portugal met 4-0 won van Liechtenstein.
Wout Faes die het centrale verdedigingsduo vormde met Jan Vertonghen redde in de zestiende minuut een bal van de lijn na een inzet van Dejan Kulusevski. België kwam in de 36e minuut op voorsprong via Lukaku. De spits van Internazionale kopte een voorzet van Dodi Lukebakio binnen.
Debuut voor Bakayoko
In de tweede helft was Lukaku opnieuw trefzeker op aangeven van Lukebakio. Die liep tussen de Zweedse verdedigers goed door naar de achterlijn en legde de bal terug waarop Lukaku maar hoefde binnen te tikken.
Tedesco bracht na een uur Johan Bakayoko, die zijn debuut maakte voor de Rode Duivels. De 19-jarige PSV'er stelde Lukaku na een goede individuele actie in staat zijn derde van de avond te maken.
Ibrahimovic
Bondscoach Janne Andersson bracht bij Zweden nog Zlatan Ibrahimovic, maar de vedette kon niet meer gevaarlijk worden.
In dezelfde groep won Oostenrijk met 4-1 van Azerbeidzjan. Marcel Sabitzer scoorde twee keer en Michael Gregoritsch en Christoph Baumgartner maakten de andere doelpunten voor de Oostenrijkers, waar Feyenoorder Gernot Trauner en PSV'er Phillipp Mwene in de basis stonden. Emin Mahmudov scoorde voor de bezoekers.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
33 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
3 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
6 uur geleden