Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lukaku bezorgt bondscoach Tedesco goede start bij België

Lukaku bezorgt bondscoach Tedesco goede start bij België

SOLNA (ANP) - De voetballers van België zijn onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco de EK-kwalificatie begonnen met een ruime overwinning op Zweden. In Solna wonnen de Belgen dankzij drie treffers van Romelu Lukaku met 3-0.

De Duitser Tedesco is de opvolger van Spanjaard Roberto Martínez, die na de vroege uitschakeling op het WK in Qatar vertrok bij de Rode Duivels en afgelopen donderdag zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Portugal met 4-0 won van Liechtenstein.

Wout Faes die het centrale verdedigingsduo vormde met Jan Vertonghen redde in de zestiende minuut een bal van de lijn na een inzet van Dejan Kulusevski. België kwam in de 36e minuut op voorsprong via Lukaku. De spits van Internazionale kopte een voorzet van Dodi Lukebakio binnen.

Debuut voor Bakayoko

In de tweede helft was Lukaku opnieuw trefzeker op aangeven van Lukebakio. Die liep tussen de Zweedse verdedigers goed door naar de achterlijn en legde de bal terug waarop Lukaku maar hoefde binnen te tikken.

Tedesco bracht na een uur Johan Bakayoko, die zijn debuut maakte voor de Rode Duivels. De 19-jarige PSV'er stelde Lukaku na een goede individuele actie in staat zijn derde van de avond te maken.

Ibrahimovic

Bondscoach Janne Andersson bracht bij Zweden nog Zlatan Ibrahimovic, maar de vedette kon niet meer gevaarlijk worden.

In dezelfde groep won Oostenrijk met 4-1 van Azerbeidzjan. Marcel Sabitzer scoorde twee keer en Michael Gregoritsch en Christoph Baumgartner maakten de andere doelpunten voor de Oostenrijkers, waar Feyenoorder Gernot Trauner en PSV'er Phillipp Mwene in de basis stonden. Emin Mahmudov scoorde voor de bezoekers.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

1 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

3 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

5 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

6 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

8 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

13 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

13 uur geleden