Lukaku bezorgt bondscoach Tedesco goede start bij België
SOLNA (ANP) - De voetballers van België zijn onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco de EK-kwalificatie begonnen met een ruime overwinning op Zweden. In Solna wonnen de Belgen dankzij drie treffers van Romelu Lukaku met 3-0.
De Duitser Tedesco is de opvolger van Spanjaard Roberto Martínez, die na de vroege uitschakeling op het WK in Qatar vertrok bij de Rode Duivels en afgelopen donderdag zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Portugal met 4-0 won van Liechtenstein.
Wout Faes die het centrale verdedigingsduo vormde met Jan Vertonghen redde in de zestiende minuut een bal van de lijn na een inzet van Dejan Kulusevski. België kwam in de 36e minuut op voorsprong via Lukaku. De spits van Internazionale kopte een voorzet van Dodi Lukebakio binnen.
Debuut voor Bakayoko
In de tweede helft was Lukaku opnieuw trefzeker op aangeven van Lukebakio. Die liep tussen de Zweedse verdedigers goed door naar de achterlijn en legde de bal terug waarop Lukaku maar hoefde binnen te tikken.
Tedesco bracht na een uur Johan Bakayoko, die zijn debuut maakte voor de Rode Duivels. De 19-jarige PSV'er stelde Lukaku na een goede individuele actie in staat zijn derde van de avond te maken.
Ibrahimovic
Bondscoach Janne Andersson bracht bij Zweden nog Zlatan Ibrahimovic, maar de vedette kon niet meer gevaarlijk worden.
In dezelfde groep won Oostenrijk met 4-1 van Azerbeidzjan. Marcel Sabitzer scoorde twee keer en Michael Gregoritsch en Christoph Baumgartner maakten de andere doelpunten voor de Oostenrijkers, waar Feyenoorder Gernot Trauner en PSV'er Phillipp Mwene in de basis stonden. Emin Mahmudov scoorde voor de bezoekers.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
9 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
10 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
12 uur geleden