Luiten zakt iets weg in KLM Open, nog wel beste Nederlander
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na de tweede dag van het KLM Open de beste Nederlander in het veld, maar de tweevoudig winnaar verloor wel terrein op de koplopers. De 38-jarige Zuid-Hollander legde de tweede ronde op golfbaan The International in Badhoevedorp af in 70 slagen, één slag onder het baangemiddelde (par). Hij staat met een totaal van 4 onder par zes slagen achter de Fin Mikko Korhonen, de leider in het klassement met -10.
Luiten won het toernooi in 2013 en 2016. Zijn eerste overwinning was op de Kennemer in Zandvoort, zijn tweede op The Dutch in Spijk. "Toch net wat te veel foutjes", zei hij na zijn tweede ronde op The International bij Ziggo Sport. "De greens zijn lastig, maar ik heb niet slecht staan putten. Behalve dan op de laatste hole. Daar had ik graag die birdie gemaakt. Dan stap je toch met een beter gevoel van de baan en slaap je veel lekkerder." Luiten noteerde vier birdies en zette daar drie bogeys tegenover. Hij staat gedeeld 26e.
Wouter de Vries is net als Luiten zeker van een verder vervolg in het KLM Open. De 37-jarige golfer, die als tweede reserve op het laatste moment te horen kreeg dat hij mee mocht doen, haalde de cut na een ronde van 69 slagen (-2). Hij staat met -3 op de gedeelde 31e plaats in de tussenstand.
Opvallend was het optreden van amateur Lars van der Vight. De 21-jarige Brabander mag ook in het weekeinde spelen na een tweede ronde van 69 slagen (-2). Lars van Meijel, Daan Huizing en Wil Besseling brachten het aantal Nederlandse golfers die de cut haalden op zes.
Meer uit Sport
BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.
16 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.
18 uur geledenBOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
1 dag geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.
1 dag geleden