Luiten op vijftiende plaats beste Nederlander op het KLM Open
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten heeft geen derde titel in het KLM Open aan zijn erelijst kunnen toevoegen. De Zuid-Hollander was op de gedeelde vijftiende plaats wel de beste Nederlander. Hij eindigde met een ronde van 70 slagen, 1 onder het baangemiddelde, op golfbaan The International in Badhoevedorp. Met een totaalscore van -6 bleef hij vijf slagen achter de koplopers.
De Italiaan Guido Migliozzi, de Engelsman Joe Dean en de Zweed Marcus Kinhult kwamen na vier ronden uit op -11 en spelen zondagavond nog in een play-off om de winst.
Luiten was niet in zijn beste vorm, zei hij na afloop bij Ziggo Sport. "Golf is niet altijd een leuk spel. Vorm is ongrijpbaar en komt op het moment dat je met vertrouwen staat te spelen. Dat was bij mij niet het geval. Ik maakte te veel bogeys op de makkelijke holes waar je birdies moet maken en dat heeft met vorm te maken."
De tweevoudig winnaar van het KLM Open (in 2013 en 2016) bood het publiek op de achttiende en laatste nog wel wat spektakel. Hij miste maar nipt een eagle (2 onder par voor de hole). "Die lastige putt wilde ik wel graag maken, ik was er heel dichtbij. Dan hoop je op een beetje meer geluk."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
1 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
19 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
19 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
23 uur geleden