Luiten begint goed in Abu Dhabi, maar kan ronde niet voltooien
ABU DHABI (ANP) - Golfer Joost Luiten is goed begonnen aan het nieuwe golfseizoen. Hij kon zijn eerste ronde in het Abu Dhabi HSBC Championship echter niet voltooien wegens de invallende duisternis. Het toernooi ging later van start wegens mist.
Luiten had pas elf holes gelopen toen de duisternis verder spelen onmogelijk maakte. Kort daarvoor had Luiten een eagle - twee slagen onder par - geslagen. Hij had al een birdie gemaakt en daardoor staat hij voorlopig op drie slagen onder het baangemiddelde.
Rory McIlroy maakte meteen indruk en is de leider. De Noord-Ier voltooide wel alle achttien holes op de eerste dag door met acht birdies een score van -8 noteren. De Engelsman Tyrell Hatton, goed voor twee eagles, staat een slag achter op McIlroy.
Luiten wordt in Abu Dhabi voor het eerst vergezeld door de Engelse caddie Jason Hempleman. Hij is de vervanger van Maarten Bosch, die Luiten het afgelopen anderhalf jaar bijstond op de golfbanen.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geleden