Luiten aan kop in Britse Masters, nieuwe kans op toernooizege
SUTTON COLDFIELD (ANP) - Golfer Joost Luiten heeft zich in de derde ronde van de Britse Masters aan kop van het deelnemersveld genesteld. De Nederlander deelt op The Belfry in Sutton Coldfield de koppositie wel met vijf andere spelers.
Niettemin krijgt Luiten opnieuw een uitgelezen kans om een toernooi op de Europese tour te winnen. Vorige week ging het nog pijnlijk mis op het BMW International Open in München. De 34-jarige Bleiswijker begon aan de laatste ronde met drie slagen voorsprong, maar hij verspeelde die marge en moest de zege laten aan de Zuid-Afrikaan Thriston Lawrence.
Luiten stond in de Britse Masters achtste na de eerste dag dankzij een ronde van 69 slagen, 3 onder par. Hij zakte op de tweede dag na een ronde van 72 slagen naar de dertiende plaats. Voor de derde ronde over achttien holes op The Belfry had hij slechts 68 slagen nodig(-4). In de tussenstand leidt hij met -7, dezelfde score als de Italiaan Guido Migliozzi, de Engelsen James Morrison, Oliver Wilson en Andy Sullivan en de Deen Niklas Nørgaard.
Luiten won in zijn carrière al zes toernooien op de Europese tour, waaronder twee keer het KLM Open.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
10 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
16 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
20 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
23 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
23 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
1 dag geleden