Luisterlijn voert nog heel veel gesprekken en zoekt vrijwilligers
UTRECHT (ANP) - Het aantal gesprekken via de Luisterlijn blijft onverminderd hoog. Vorig jaar zijn 354.352 oproepen beantwoord. Dat zijn er weliswaar iets minder dan het jaar daarvoor, maar dat komt vooral door steeds langere en zwaardere gesprekken, meldt de Luisterlijn. Die is dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers.
Het afgelopen jaar werden er ruim 322.000 gesprekken gevoerd via de telefoon en ruim 32.000 gesprekken via de chat. Daarbovenop beantwoordden de vrijwilligers nog eens 4873 e-mails. De meeste gesprekken gingen over de invulling van de dag, relaties en geestelijke gezondheid.
De lijn is dag en nacht bereikbaar voor een vertrouwelijk gesprek per telefoon (088-0767 000), chat of mail. Het team bestaat uit 1500 getrainde vrijwilligers. De Luisterlijn bestaat ruim zestig jaar en krijgt subsidie van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
Coronamaatregelen
Volgens directeur-bestuurder Leo Noordegraaf waren vooral de coronamaatregelen en de maatschappelijke gevolgen daarvan aanleiding om contact op te nemen. "Onze vrijwilligers merkten dat mensen moeite hadden om overeind te blijven. Het waren vaak pittige gesprekken waarin onzekerheid, eenzaamheid, boosheid en verdriet elkaar afwisselden. De Luisterlijn biedt in moeilijke of onzekere periodes een houvast voor deze mensen."
De versoepelingen van de coronamaatregelen deden veel vrijwilligers besluiten even tijd voor zichzelf te nemen. De lijn zoekt dan ook nieuwe vrijwilligers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
3 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliƫnt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
6 uur geleden