Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luisterlijn voert nog heel veel gesprekken en zoekt vrijwilligers

Luisterlijn voert nog heel veel gesprekken en zoekt vrijwilligers

UTRECHT (ANP) - Het aantal gesprekken via de Luisterlijn blijft onverminderd hoog. Vorig jaar zijn 354.352 oproepen beantwoord. Dat zijn er weliswaar iets minder dan het jaar daarvoor, maar dat komt vooral door steeds langere en zwaardere gesprekken, meldt de Luisterlijn. Die is dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers.

Het afgelopen jaar werden er ruim 322.000 gesprekken gevoerd via de telefoon en ruim 32.000 gesprekken via de chat. Daarbovenop beantwoordden de vrijwilligers nog eens 4873 e-mails. De meeste gesprekken gingen over de invulling van de dag, relaties en geestelijke gezondheid.

De lijn is dag en nacht bereikbaar voor een vertrouwelijk gesprek per telefoon (088-0767 000), chat of mail. Het team bestaat uit 1500 getrainde vrijwilligers. De Luisterlijn bestaat ruim zestig jaar en krijgt subsidie van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

Coronamaatregelen

Volgens directeur-bestuurder Leo Noordegraaf waren vooral de coronamaatregelen en de maatschappelijke gevolgen daarvan aanleiding om contact op te nemen. "Onze vrijwilligers merkten dat mensen moeite hadden om overeind te blijven. Het waren vaak pittige gesprekken waarin onzekerheid, eenzaamheid, boosheid en verdriet elkaar afwisselden. De Luisterlijn biedt in moeilijke of onzekere periodes een houvast voor deze mensen."

De versoepelingen van de coronamaatregelen deden veel vrijwilligers besluiten even tijd voor zichzelf te nemen. De lijn zoekt dan ook nieuwe vrijwilligers.

Meer uit Binnenland

Motorrijder omgekomen bij ongeval op A15, weg afgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.

48 minuten geleden
Vlaardingse pleegouders verliezen gezag over eigen kind

ROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.

3 uur geleden
Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

10 uur geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

11 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

11 uur geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

11 uur geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

12 uur geleden