Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luijten mikt in marathon Rotterdam op titel en toptijd

Luijten mikt in marathon Rotterdam op titel en toptijd

ROTTERDAM (ANP) - Anne Luijten wil zondag in de marathon van Rotterdam haar Nederlandse titel prolongeren en denkt ook aan een persoonlijk record. "Ik ben wel benieuwd of ik harder kan en zal zeker proberen in de 2.25 te lopen", zei de Arnhemse in aanloop naar de wedstrijd.

Luijten won vorig jaar het NK-goud in 2.30.59 en liep in het najaar in Amsterdam met een tijd van 2.26.36 onder de olympische limiet van 2.26.50. Ze is na Sifan Hassan, die in Chicago een Europees record van 2.13.44 liep, de tweede Nederlandse met de olympische limiet op zak. Per land mogen maximaal drie vrouwen starten op de marathon in Parijs.

"Het is wel spannend om nog voor Parijs een marathon te lopen, maar qua voorbereiding past het mooi. En ik wilde toch niet op mijn handjes blijven zitten wachten en een ander ook de limiet zien lopen."

Jill Holterman waagt in Rotterdam nog een laatste poging. De Noord-Hollandse was er in 2021 bij op de Olympische Spelen, maar is nog niet in de buurt gekomen van de limiet voor Parijs. Ze stapte in februari in de marathon van Sevilla uit. Nienke Brinkman meldde zich vorig najaar kort voor aanvang af voor de marathon van Amsterdam. Ze voelde zich nog niet helemaal hersteld van een blessure. De atlete, die in 2022 Europees brons won en een persoonlijk record van 2.22.51 heeft staan, heeft sindsdien nog geen wedstrijd gelopen.

Meer uit Sport

De Groot en Van de Velde vormen nieuw beachvolleybalduo

UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.

3 uur geleden
Shorttrackcoach Kerstholt tevreden over afbreken trainingsstage

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.

3 uur geleden
NFL: Geen inzet ICE-agenten bij Super Bowl

SANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.

5 uur geleden
Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

16 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

18 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

20 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

20 uur geleden