Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luigi di Maio stopt als voorzitter Italiaanse Vijfsterrenbeweging

Luigi di Maio stopt als voorzitter Italiaanse Vijfsterrenbeweging

ROME (ANP) - De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Luigi di Maio stapt op als partijvoorzitter van de Vijfsterrenbeweging (M5S), meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Hij blijft wel aan als minister. Het vertrek van Di Maio zorgt voor onzekerheid binnen de regering. De afgelopen weken zijn achttien parlementsleden van M5S uit de partij gestapt.

M5S regeert met de Democratische Partij (PD). Meestal staan die partijen lijnrecht tegenover elkaar in het parlement. De partijen denken anders over veel zaken, maar hebben samen deze gelegenheidscoalitie gevormd om de rechtse partij Lega van Matteo Salvini te dwarsbomen.

Lega en M5S vormden tot afgelopen zomer een regering. Salvini stapte daar toen uit in de hoop zijn populariteit in de peilingen te benutten in nieuwe verkiezingen. De coalitie tussen M5S en PD gooide echter roet in het eten voor Lega.

Vito Crimi neemt voorlopig het leiderschap van de Vijfsterrenbeweging over.

Meer uit Buitenland

Palestijnse gezant pleit voor internationale druk op Israël

DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Nederland, Ammar Hijazi, doet een beroep op de internationale gemeenschap na de niet-bindende uitspraak van het ICJ over het toestaan van VN-hulp aan de Palestijnse gebieden. De wereld moet de "uitdaging aangaan" en ervoor zorgen dat Israël zich eraan gaat houden, aldus Hijazi tijdens een persconferentie.

6 minuten geleden
VN: rest van personeel in Sanaa vrijgelaten door Houthi's

SANAA (ANP/RTR) - De vijftien VN-medewerkers die nog werden vastgehouden in het VN-regiokantoor in de Jemenitische hoofdstad, zijn vrijgelaten. Dat melden de Verenigde Naties, die eraan toevoegen dat twaalf van hen de stad inmiddels hebben verlaten. Drie andere medewerkers staat het ook vrij om te gaan of te reizen, aldus de VN in een verklaring.

40 minuten geleden
Knesset stemt in eerste ronde in met annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische parlement heeft in een eerste ronde ingestemd met een wet om het Israëlische recht toe te passen op de Westelijke Jordaanoever. Dat zou neerkomen op een annexatie van de Westoever.

47 minuten geleden
Israël zegt ICJ-advies over VN-hulp Gaza te verwerpen

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt het advies van het Internationaal Gerechtshof over de toegang van VN-organisaties tot Gaza af te wijzen. In een bericht op X schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de hoogste rechter van de VN probeert "politieke maatregelen" tegen Israël af te dwingen en dat het internationaal recht daarvoor wordt misbruikt.

52 minuten geleden
Zweden en Oekraïne sluiten deal over gevechtsvliegtuigen

LINKÖPING (ANP/RTR/AFP) - Zweden en Oekraïne hebben een principeakkoord bereikt over de levering van gevechtsvliegtuigen aan Oekraïne. Met de deal moet Kyiv tot 150 Gripen E's krijgen, zegt de Zweedse premier Ulf Kristersson tijdens een gezamenlijke persconferentie met president Volodymyr Zelensky bij Saab in Linköping.

59 minuten geleden
ICJ: Israël moet VN-hulp toestaan in Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag oordeelt dat Israël hulp van de Verenigde Naties in de Palestijnse gebieden moet toestaan en faciliteren. Dat is inclusief de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA), aldus een niet-bindend advies van de hoogste VN-rechtbank.

1 uur geleden
Dode bij Russische aanval op kleuterschool in Charkiv

CHARKIV (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Bij een Russische droneaanval op een kleuterschool in Charkiv is zeker één dode gevallen, meldt Ihor Terechov, de burgemeester van die stad, op Telegram. Ook raakten minstens zeven mensen gewond. Op beelden die het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken deelt op X, is te zien hoe kinderen in veiligheid worden gebracht nadat het pand in brand is gevlogen. Volgens het ministerie werden zeker vijftig kinderen geëvacueerd.

2 uur geleden