Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luid applaus voor Claude na songfestivaloptreden

Luid applaus voor Claude na songfestivaloptreden

BASEL (ANP) - Claude is dinsdag tijdens de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival in Basel getrakteerd op een luid applaus van het publiek. Fans in de zaal reageerden enthousiast nadat de Nederlander was uitgezongen. Ook in het perscentrum kon Claude rekenen op applaus.

"Merci! Dank jullie wel!", riep Claude na zijn optreden. De zanger leek aan het einde opnieuw licht geëmotioneerd, net zoals eerder bij de repetities.

Nog veel uitbundiger werd er eerder dinsdag gereageerd op inzendingen van Zweden, Estland en Albanië. Claude probeert dinsdag met zijn liedje C'est La Vie een van de tien tickets voor de finale te bemachtigen.

VRT: proper door naar de finale

De Britse en Belgische commentatoren van het Eurovisie Songfestival denken dat Claude daar met zijn lied een goede kans op maakt. De Belgische commentator Peter Van de Veire noemde het optreden van de 21-jarige zanger heel netjes. "Heel goed gedaan, Nederland. Proper door naar die finale, dat voel je nu al", aldus Van de Veire.

Rylan Clark-Neal en Scott Mills, de twee Britse commentatoren, noemden het liedje van Claude "echt heel catchy". Zij verwachten dat de zanger, mocht hij doorgaan naar de finale, indruk maakt bij de jury's.

Puntentellingen

In de halve finales gaan de kandidaten door op basis van de punten die het publiek geeft. In de finale tellen de punten van de internationale jury's mee.

Meer uit Binnenland

Man (23) opgepakt voor sextortion 'groot aantal' meisjes

ZWIJNDRECHT (ANP) - De politie heeft vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden op verdenking van het maken en bezitten van beelden van kindermisbruik. Hij wordt ook verdacht van sextortion, het online afpersen van mensen met naaktbeelden. De man zou een "groot aantal" slachtoffers hebben gemaakt in Nederland en in het buitenland. Zijn slachtoffers waren minderjarige meisjes en jonge vrouwen. Een politiewoordvoerder wilde maandagmiddag niet zeggen om hoeveel meisjes het gaat.

12 minuten geleden
Overheid wilde Solvinity niet zelf kopen, stelt bedrijf

ROTTERDAM (ANP) - Solvinity heeft aangeklopt bij de Nederlandse overheid met de vraag of zij het bedrijf dat het DigiD-platform beheert wilde kopen, maar de overheid heeft van die mogelijkheid geen gebruikgemaakt. Dat stelden advocaten van het bedrijf maandag in de rechtbank in Rotterdam.

3 uur geleden
Aanhangers zoon voormalige sjah van Iran komen samen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld en bij de Tweede Kamer zijn enkele honderden mensen bijeengekomen om hun steun te betuigen aan Reza Pahlavi, de oudste zoon van de laatste sjah van Iran en een prominent leider van de oppositie. Hij wordt maandagmiddag ontvangen in de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Koninklijke familie viert Koningsdag 2027 in Lelystad

LELYSTAD (ANP) - De koning en zijn familieleden vieren Koningsdag volgend jaar in Lelystad, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst maandag. Dit jaar was de koninklijke familie in het Friese Dokkum voor de nationale viering van de verjaardag van koning Willem-Alexander.

3 uur geleden
Dierenbeschermers vinden nieuwe wolvenregels 'gebakken lucht'

RENKUM (ANP) - Dierenbeschermers hebben aangekondigd naar de rechter te stappen als provincies al op voorhand een vergunning klaarleggen om wolven af te schieten, voor het geval een wolf een mens aanvalt. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft de regels hiervoor versoepeld, zodat provincies sneller kunnen ingrijpen bij ernstige incidenten. Volgens Erkens is het noodzakelijk om dit nog voor de zomervakantie te doen, omdat de afgelopen jaren juist in deze maanden incidenten plaatsvonden met wolven die net welpen hebben gekregen.

5 uur geleden
Provincies mogen bij wolf sneller ingrijpen: veiligheid mens op 1

DEN HAAG (ANP) - Provincies zijn positief over de nieuwe regels rond wolven, waardoor ze sneller kunnen ingrijpen bij ernstige incidenten. "Het heeft veel inzet gekost, maar eindelijk wordt erkend dat de veiligheid van mensen altijd op de eerste plaats moet staan", aldus de Gelderse BBB-gedeputeerde Harold Zoet, die al jaren pleit voor meer mogelijkheden om maatregelen te nemen. In Gelderland leven de meeste wolvenroedels, vooral op de Veluwe.

5 uur geleden
Man gewond bij steekpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een 38-jarige Amsterdammer is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekpartij aan de Maria Austriastraat in zijn woonplaats. Dat maakte de politie bekend.

16 uur geleden