Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa wil 20.000 extra werknemers aannemen

Lufthansa wil 20.000 extra werknemers aannemen

FRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa wil 20.000 extra werknemers in dienst nemen nu de luchtvaartindustrie sterk herstel laat zien van de coronacrisis. De extra werknemers moeten ook helpen tegen de personeelstekorten bij het bedrijf.

Lufthansa kijkt naar meer werknemers in Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk en België. Het gaat bijvoorbeeld om piloten, cabinepersoneel, technici en IT-specialisten. Tijdens de pandemie werd juist nog het mes gezet in het personeelsbestand vanwege de zware verliezen. Lufthansa telde eind september 108.000 werknemers. Dat waren er eind 2019 nog 138.000. Lufthansa moest zelfs door de Duitse overheid gered worden van de ondergang.

"Om vooraan te kunnen staan in de industrie hebben we gemotiveerd en toegewijd personeel nodig voor een reeks taken en uitdagingen", aldus Lufthansa-personeelschef Michael Niggemann in een verklaring. Topman Carsten Spohr zei onlangs dat Lufthansa de pandemie achter zich heeft gelaten en dat optimistisch wordt gekeken naar de toekomst. Lufthansa is inmiddels weer winstgevend.

Het bedrijf met ook de merken Eurowings, Austrian, Swiss en Brussels Airlines heeft afgelopen zomer te maken gehad met stakingen uit onvrede over personeelstekorten en loon.

Meer uit Financieel

Apple haalt voor het eerst 10 miljard dollar aan omzet uit India

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft voor het eerst een jaaromzet van meer dan 10 miljard dollar (8,7 miljard euro) in India behaald in het afgelopen boekjaar, meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme bron. De omzetgroei in 's werelds meest bevolkte land is een opsteker voor het Amerikaanse techconcern dat naar nieuwe groeimarkten zoekt en zijn retailnetwerk in India gestaag uitbreidt.

54 minuten geleden
Chef Rabobank positief over actie kabinet op stikstofdossier

UTRECHT (ANP) - Rabobank-topman Stefaan Decraene is blij dat de overheid met het in juni aangekondigde pakket aan stikstofmaatregelen eindelijk "contouren" heeft geschetst van een oplossing om Nederland uit de stikstofcrisis te halen. Volgens de baas van de huisbank van veel agrariërs zal een aantal boeren wel geraakt worden. Maar "het slechte zou zijn: niks doen. Er wordt actie ondernomen, daar zijn we blij mee".

2 uur geleden
Tanken in België wordt fors goedkoper

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tanken in België wordt woensdag een stuk goedkoper. De prijzen aan de pomp dalen meerdere centen, meldt de Federale Overheidsdienst Economie. Ook in Nederland dalen de prijzen van benzine en diesel, al gaat dat minder hard.

2 uur geleden
Aantal Duitse brouwerijen zakt tot laagste niveau in zo'n 10 jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Het aantal brouwerijen in Duitsland is gedaald naar het laagste niveau in bijna tien jaar. Het Duitse statistiekbureau Destatis meldt dinsdag dat het land in 2025 1415 brouwerijen telde. Dat zijn er 53 minder dan het jaar ervoor.

2 uur geleden
Toyota profiteert van grote vraag naar hybride auto's, meer omzet

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt en zijn nettowinst flink opgevoerd. De grootste autofabrikant ter wereld, waaronder ook de automerken Lexus en Daihatsu vallen, had dat onder meer te danken aan hogere verkopen van hybride voertuigen en kostenbesparingen.

3 uur geleden
Rabobank kondigt grote investeringen in AI aan

UTRECHT (ANP) - Rabobank gaat komende drie jaar tot 2 miljard euro investeren in het versterken van zijn IT en datasystemen. Daarmee wil de bank het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) opschalen, heeft het financiële concern aangekondigd bij de presentatie van zijn halfjaarcijfers. Dat kan op termijn ook banen kosten bij de bank, al gaat het dan naar verwachting niet om hele grote aantallen.

3 uur geleden
Webwinkel Zalando verlaagt groeiverwachting voor 2026

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de verwachting voor de omzetgroei in 2026 verlaagd. Ook de vooruitzichten voor de bedrijfswinst dit jaar werden aangepast bij de publicatie van de resultaten over het tweede kwartaal.

4 uur geleden