Lufthansa verliest zaak over staatssteun aan vliegveld
BRUSSEL (ANP/DPA) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft een zaak over illegale staatssteun aan het vliegveld Frankfurt-Hahn verloren bij het Europees Hof van Justitie. De steun was al in 2014 goedgekeurd door de Europese Commissie, maar Lufthansa was het daar niet mee eens. Het bedrijf vliegt zelf niet op Frankfurt-Hahn, maar budgetmaatschappij Ryanair doet dat wel en die concurrent profiteerde van de steun, meent Lufthansa.
Frankfurt-Hahn kreeg van 2009 tot 2011 een kredietlijn van de overheid. Daardoor kon de luchthaven makkelijker aan geld komen om investeringen te doen om luchtvaartmaatschappijen aan te trekken. De Europese rechter meende dat de goedkeuring uit 2014, die eerder al door het lagere Hof van Justitie van de Europese Unie overeind werd gehouden, ook nu kon blijven staan. Die lagere rechter had terecht meegewogen dat Lufthansa zelf geen last ondervond van de steun.
Ryanair vocht op zijn beurt de staatssteun die diverse nationale luchtvaartmaatschappijen tijdens de coronacrisis kregen bij de rechter aan. Dat deed het onder andere ook bij steun aan Lufthansa. In de meeste gevallen kreeg de Ierse prijsvechter daarbij ongelijk.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
7 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
10 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
1 dag geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 dag geleden