Lufthansa verliest zaak over staatssteun aan vliegveld
BRUSSEL (ANP/DPA) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft een zaak over illegale staatssteun aan het vliegveld Frankfurt-Hahn verloren bij het Europees Hof van Justitie. De steun was al in 2014 goedgekeurd door de Europese Commissie, maar Lufthansa was het daar niet mee eens. Het bedrijf vliegt zelf niet op Frankfurt-Hahn, maar budgetmaatschappij Ryanair doet dat wel en die concurrent profiteerde van de steun, meent Lufthansa.
Frankfurt-Hahn kreeg van 2009 tot 2011 een kredietlijn van de overheid. Daardoor kon de luchthaven makkelijker aan geld komen om investeringen te doen om luchtvaartmaatschappijen aan te trekken. De Europese rechter meende dat de goedkeuring uit 2014, die eerder al door het lagere Hof van Justitie van de Europese Unie overeind werd gehouden, ook nu kon blijven staan. Die lagere rechter had terecht meegewogen dat Lufthansa zelf geen last ondervond van de steun.
Ryanair vocht op zijn beurt de staatssteun die diverse nationale luchtvaartmaatschappijen tijdens de coronacrisis kregen bij de rechter aan. Dat deed het onder andere ook bij steun aan Lufthansa. In de meeste gevallen kreeg de Ierse prijsvechter daarbij ongelijk.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
7 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
10 uur geleden