Lufthansa verkleint kwartaalverlies, kasstroom positief
FRANKFURT (ANP/RTR) - Lufthansa heeft zijn verliezen in het tweede kwartaal weten terug te dringen. Daarbij boekte het Duitse luchtvaartconcern voor het eerst sinds het begin van de crisis een positieve kasstroom, wat wil zeggen dat er meer geld binnenkwam dan dat eruit ging. Dat kwam vooral door kostenbesparingen.
De onderneming, waartoe ook werkmaatschappijen als Eurowings, Brussels Airlines en Austrian Airlines behoren, zag haar operationeel verlies teruglopen tot 952 miljoen euro. Dat was 43 procent minder dan een jaar eerder. De inkomsten kwamen uit op 3,2 miljard euro.
Lufthansa ontvouwde in juni nog plannen om weer winstgevend te worden met minder vliegtuigen en minder personeel in vergelijking met de periode voor de crisis. Het concern verwacht in de tweede helft van het jaar een verder herstel van het toerisme. Ook qua zakenreizen rekent het Duitse concern op betere tijden.
Voor de coronapandemie
De werkmaatschappijen van Lufthansa vervoerden in het tweede kwartaal van het jaar 7 miljoen reizigers. Dat is nog geen vijfde van het aantal reizigers dat voor de crisis werd verwerkt. In de loop van het kwartaal verbeterde de situatie wel al iets. De capaciteit steeg tot 40 procent van de normale productie.
Van de beoogde kostenbesparing van 3,5 miljard euro tegen 2024 heeft Lufthansa naar eigen zeggen al de helft gerealiseerd. Daarmee loopt het concern voor op het eigen schema, vooral doordat vrijwillige vertrekregelingen in Duitsland en Zwitserland succesvoller bleken dan voorzien.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
12 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld. De bedrijven moeten wat de juryleden betreft een schadevergoeding van 3 miljoen dollar betalen.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
1 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties voor consumenten hebben kritisch gereageerd op het voorstel van het kabinet om banken onder strenge voorwaarden toegang te geven tot de Basisregistratie Personen (BRP). De maatregel moet het banken makkelijker maken gegevens van hun klanten te controleren om witwassen en het financieren van terrorisme tegen te gaan. Maar de stichting Privacy First en de Consumentenbond zijn bezorgd dat dit ten koste gaat van de privacy.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland heeft nieuwe plannen gepresenteerd om de CO2-uitstoot in te dammen, waarbij de regering in Berlijn 8 miljard euro extra uittrekt. Het geld is onder andere bedoeld voor de bouw van extra windmolens en subsidies voor de aanschaf van elektrische auto's. Experts zijn echter kritisch en betwijfelen dat het voldoende zal zijn.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tankpasaanbieder MKB Brandstof merkt dat tankpassen die automobilisten bij alle pompstations in Nederland kunnen gebruiken, veel populairder zijn geworden sinds de oorlog in het Midden-Oosten. Het bedrijf zegt sinds het uitbreken van dat conflict ruim 20 procent meer aanvragen te hebben ontvangen voor zogenoemde universele tankpassen.
3 uur geleden