'Lufthansa sluit faillissement Brussels Airlines niet uit'
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Duitse luchtvaartreus Lufthansa laat zijn Belgische dochter Brussels Airlines mogelijk failliet gaan. De Franstalige Belgische krant La Libre Belgique meldt op basis van bronnen dat de Duitsers een bankroet of een verkoop van de maatschappij niet langer uitsluiten. Na het weekend staat een ontmoeting tussen de top van Brussels Airlines en Lufthansa gepland.
De Belgische regering en Lufthansa onderhandelen al weken over een steunprogramma om door de crisis te komen. Het zou dan gaan om een lening van circa 300 miljoen euro. Lufthansa zegt dat er geen plan is om Brussels Airlines te verkopen. "Wij hopen een akkoord te kunnen vinden met de Belgische staat", zo klinkt het.
Maar volgens La Libre zal Lufthansa anders besluiten, als er geen sociaal akkoord wordt gevonden tussen de directie van Brussels Airlines en de vakbonden. Bij de Belgische maatschappij staan circa 1000 van de 4000 banen op de tocht, en een sociaal akkoord lijkt nog niet in zicht. Met name de piloten vinden voorstellen van de directie "onverteerbaar".
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
22 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.
23 uur geledenHIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.
1 dag geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.
1 dag geleden