'Lufthansa sluit faillissement Brussels Airlines niet uit'
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Duitse luchtvaartreus Lufthansa laat zijn Belgische dochter Brussels Airlines mogelijk failliet gaan. De Franstalige Belgische krant La Libre Belgique meldt op basis van bronnen dat de Duitsers een bankroet of een verkoop van de maatschappij niet langer uitsluiten. Na het weekend staat een ontmoeting tussen de top van Brussels Airlines en Lufthansa gepland.
De Belgische regering en Lufthansa onderhandelen al weken over een steunprogramma om door de crisis te komen. Het zou dan gaan om een lening van circa 300 miljoen euro. Lufthansa zegt dat er geen plan is om Brussels Airlines te verkopen. "Wij hopen een akkoord te kunnen vinden met de Belgische staat", zo klinkt het.
Maar volgens La Libre zal Lufthansa anders besluiten, als er geen sociaal akkoord wordt gevonden tussen de directie van Brussels Airlines en de vakbonden. Bij de Belgische maatschappij staan circa 1000 van de 4000 banen op de tocht, en een sociaal akkoord lijkt nog niet in zicht. Met name de piloten vinden voorstellen van de directie "onverteerbaar".
Meer uit Financieel
BAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.
5 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Sportautofabrikant Porsche is bezig de gesprekken af te ronden over extra kostenbesparingen, nu het bedrijf uit Stuttgart zich voorbereidt op een periode met een lagere productie. Het concern verwacht voor de zomervakantie in juli een akkoord te bereiken met werknemersvertegenwoordigers over de bezuinigingen, zei topman Michael Leiters tegen de Frankfurter Allgemeine Zeitung.
8 uur geledenSZEGED (ANP) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD verwerpt beschuldigingen dat het bedrijf milieuregels in Hongarije heeft overtreden tijdens de bouw van zijn eerste fabriek in de Europese Unie. De Hongaarse politie onderzoekt meldingen dat BYD vervuilde grond van de bouwplaats in de zuidelijke stad Szeged zou hebben afgevoerd naar een andere locatie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook medewerkers van gezondheidswinkelketen Holland & Barrett doen zondag mee aan een staking in de retailsector, meldt FNV. Vrijdag werd al bekend dat medewerkers van tientallen winkels van slijterijketen Gall & Gall en drogisterijketens Kruidvat en Etos gaan staken.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in Frankrijk zwakt dit jaar af doordat huishoudens worden geraakt door de hoge olieprijzen, verwacht het Franse statistiekbureau Insee. Naar verwachting groeit het bruto binnenlands product (bbp) in 2026 met slechts 0,7 procent, na een groei van 0,9 procent in 2025.
10 uur geleden