Lufthansa schrapt honderden vluchten om Duitse staking vrijdag
FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.
Vakbond Ufo kondigde de staking woensdag aan, na vastgelopen onderhandelingen voor een raamwerk-cao bij Lufthansa. Ook vluchten van dochtermaatschappij Lufthansa CityLine worden door de staking getroffen.
Bestuurslid Michael Niggemann van Lufthansa noemde de actie "onverantwoord" en stelde dat de werkonderbreking voor overlast zorgt voor passagiers die terugkomen van vakantie. De paasvakantie loopt in veel Duitse regio's ten einde.
Op zijn website uit Lufthansa ook kritiek op de actie. "Stakingen moeten altijd het laatste redmiddel zijn. Wij blijven openstaan voor gesprekken en roepen de vakbond dan ook op om de dialoog met ons te hervatten."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
13 uur geleden