Lufthansa schrapt duizend vluchten door staking cabinepersoneel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Lufthansa schrapt dinsdag en woensdag duizend vluchten door een staking van cabinepersoneel. De staking van de ongeveer 19.000 stewardessen en stewards van Lufthansa en Lufthansa Cityline werd zaterdag aangekondigd door de Duitse vakbond voor cabinewerknemers Ufo om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.
Bij alle vertrekkende vluchten dinsdag vanuit Frankfurt en woensdag vanuit München wordt tussen 04.00 tot 23.00 uur gestaakt. Daardoor komen zeshonderd vluchten vanaf thuisbasis Frankfurt te vervallen en vierhonderd in München. Volgens Lufthansa worden ongeveer 120.000 passagiers getroffen door de staking.
Daarmee heeft Lufthansa te maken met een nieuwe staking, want zaterdag liep nog een staking af door grondpersoneel. Die actie begon woensdag. Daarbovenop was er nog een staking door beveiligers op de luchthavens in Frankfurt en Hamburg. Daardoor gingen beide vliegvelden donderdag een etmaal dicht voor vertrekkende vluchten.
Loonsverhoging
Ufo eist een loonsverhoging van 15 procent voor de ruim 18.000 cabinewerkers van Lufthansa en de bijna 1000 cabinewerkers bij Lufthansa Cityline. Ook wil de bond een eenmalige inflatiecompensatie van 3000 euro en hogere toeslagen.
Op dinsdag is er dan ook nog een staking op het Duitse spoor. Daardoor zal ook het passagiersverkeer ernstig worden ontregeld, aldus Deutsche Bahn.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorlopige importheffingen die China oplegt op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie zijn volgens een woordvoerder van de Europese Commissie "onrechtvaardig en onnodig". De heffingen tussen de 21,9 en 42,7 procent gaan dinsdag in.
15 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.
6 uur geleden