
Lufthansa schort vluchten Beiroet en Tel Aviv langer op
FRANKFURT (ANP/AFP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort vluchten naar Beiroet en Tel Aviv langer op door de toenemende onrust in het Midden-Oosten. Vluchten naar Libanon worden nu uitgesteld tot eind november en vluchten naar het Israëlische Tel Aviv tot eind deze maand. Op de Iraanse hoofdstad Teheran wordt tot 14 oktober niet meer gevlogen.
Lufthansa, met ook dochtermaatschappijen als Swiss Air, Austrian Airlines en Brussels Airlines, heeft nu al meerdere keren vluchten naar het Midden-Oosten uitgesteld door de oplopende spanningen in de regio. Ook andere maatschappijen zoals Air France en British Airways hebben dat gedaan.
De Europese luchtvaartautoriteiten zeiden zaterdag nog dat maatschappijen de komende tijd het luchtruim van Libanon en van Israël moeten vermijden. De Europese Commissie en het Europees Agentschap voor de veiligheid van de luchtvaart (EASA) waarschuwden in een verklaring voor "een algehele intensivering van luchtaanvallen en verslechtering van de veiligheidssituatie." Die officiële aanbeveling geldt voorlopig tot 31 oktober.
Het Israëlische leger is in de nacht van maandag op dinsdag begonnen met een grondoffensief in het zuiden van Libanon, dat volgens de krijgsmacht is gericht op Hezbollah-doelen.
Meer uit Financieel
HETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.
14 uur geledenMIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.
16 uur geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.
16 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.
19 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Duitse supermarkt Aldi Süd mag zijn populaire "Dubai chocolade" niet langer verkopen omdat deze in Turkije wordt gemaakt. Dat heeft een rechtbank in Keulen vrijdag bepaald.
20 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een Tesla Model Y SUV is vrijdag zelfstandig, dus zonder chauffeur, van de fabriek nabij Austin naar het huis van een klant gereden. Dit is de nieuwste zet van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's om zijn vooruitgang op het gebied van autonoom rijden te tonen.
20 uur geleden