Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa rekent niet op versoepeling inreisverbod VS voor kerst

Lufthansa rekent niet op versoepeling inreisverbod VS voor kerst

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa verwacht niet dat het inreisverbod voor Europese reizigers die naar de Verenigde Staten willen voor de kerst zal zijn versoepeld. Een versoepeling van de inreisbeperkingen wordt realistisch gezien pas laat in het vierde kwartaal verwacht, zei bestuurslid Harry Hohmeister op een onlineconferentie georganiseerd door het tijdschrift fvw TravelTalk.

Bij Lufthansa bestond de hoop dat het verbod op niet-essentiële reizen, dat sinds maart vorig jaar vanwege de coronapandemie van kracht is, in juli dit jaar zou worden opgeheven. Daarna zette Lufthansa-topman Carsten Spohr zijn zinnen op september, maar gaf daarna al snel aan dat hij zichzelf niet meer vertrouwde met het doen van voorspellingen.

De Europese Unie hief haar beperkingen voor Amerikaanse reizigers in juni op. Hohmeister zei dat hij de logica achter het besluit van de VS om een inreisverbod voor Europeanen te handhaven niet kon begrijpen, omdat de vaccinatiegraad in de VS en veel landen in Europa op een vergelijkbaar niveau ligt.

Het feit dat vluchten uit de VS voor Lufthansa winstgevend blijven, ondanks de geringe vraag, is niet alleen te danken aan Amerikaanse burgers die trans-Atlantische vluchten maken, maar ook aan een hausse in de luchtvrachtsector. Lufthansa stopt haar passagiersvliegtuigen "tot de nok toe vol met vracht", aldus Hohmeister.

Een paar dagen geleden voorspelde Spohr een "lange, koude winter" voor de luchtvaartgroep, vooral omdat ook China de reisbeperkingen waarschijnlijk niet eerder zal versoepelen dan na het tweede kwartaal van volgend jaar. Lufthansa haalt in normale jaren een groot deel van zijn winst uit langeafstandsvluchten naar Noord-Amerika en Azië.

Meer uit Financieel

ERK: nadruk bij EU-leningen moet op concrete resultaten liggen

LUXEMBURG (ANP) - Als de Europese Commissie nieuwe leningen voor EU-lidstaten aangaat, moet er een duidelijk verband zijn tussen financiering en resultaten. Ook moeten de risico's bij nieuwe leningen worden beperkt en moet meteen een terugbetalingsplan worden opgesteld. Dit adviseert de Europese Rekenkamer (ERK) in een maandag uitgebrachte analyse voor de nieuwe meerjarenbegroting van de Europese Commissie.

27 minuten geleden
Rechtbank: ACM gaf Apple terecht voorgenomen miljoenendwangsom

ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft Apple in 2021 terecht een voorgenomen dwangsom van in totaal 50 miljoen euro opgelegd. Dit heeft de rechtbank in Rotterdam maandag geoordeeld, nadat het Amerikaanse techbedrijf in beroep was gegaan tegen de last onder dwangsom van de Nederlandse toezichthouder.

43 minuten geleden
Wall Street veert op na verliezen door conflict Israël-Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden maandag weer op, na de zware koersverliezen op vrijdag. Beleggers lijken de zorgen over de aanhoudende strijd tussen Israël en Iran even aan de kant te schuiven. Ook de olieprijzen gingen omlaag door het uitblijven van verstoringen van de olieproductie in de regio. Vrijdag werd olie nog flink duurder door de vrees voor een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Buitenlandse investeringen ontwikkelingslanden laagst sinds 2005

WASHINGTON (ANP) - Ontwikkelingslanden lukt het steeds minder om buitenlandse investeringen aan te trekken. Nieuw onderzoek van de Wereldbank wijst uit dat de stroom van directe buitenlandse investeringen naar deze landen - een belangrijke aanjager van economische groei en hogere levensstandaarden - is gedaald tot het laagste niveau sinds 2005. Dit komt volgens 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking door de toenemende handels- en investeringsbarrières.

1 uur geleden
Egypte zoekt alternatieven na stilleggen gastoevoer door Israël

CAIRO (ANP/BLOOMBERG) - Egypte is hard op zoek naar alternatieve energiebronnen om stroomuitval in het land te voorkomen, nu Israël de gastoevoer naar het land heeft stilgelegd. Met onder meer de extra import van stookolie wil de regering van president Abdel Fattah al-Sisi het wegvallen van het vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Israël opvangen. Ook is het land in gesprek met Qatar over langetermijncontracten voor gasleveringen.

3 uur geleden
FT: Europese Commissie wil veto bij ban Russisch gas voorkomen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil voorkomen dat Hongarije en Slowakije hun veto gebruiken tegen de plannen om te stoppen met de import van Russische fossiele brandstoffen. Dit meldt zakenkrant Financial Times (FT), die een samenvatting van het voorstel heeft ingezien. De twee landen krijgen nog gas uit Rusland en zouden hebben gezegd dat ze hun vetorecht zullen gebruiken om sancties op Russische gasimport te voorkomen.

4 uur geleden
Navigatiesignalen honderden schepen verstoord in zee rond Iran

NEW YORK (ANP) - De navigatiesignalen van meer dan negenhonderd schepen in de Straat van Hormuz en de Perzische Golf zijn afgelopen weekend verstoord geraakt. Daarmee lijkt het conflict tussen Israël en Iran ook gevolgen te hebben voor de scheepvaart. Sinds vrijdag hebben sommige reders hun olietankers uit voorzorg ook niet meer aangeboden voor routes in het Midden-Oosten.

4 uur geleden