Lufthansa profiteert van vraag naar vracht en vakanties
KEULEN (ANP/DPA) - Het vervoer van vracht heeft luchtvaartmaatschappij Lufthansa in het afgelopen kwartaal goed gedaan. Ook de terugkeer van vliegtuigpassagiers die na alle coronaperikelen weer op vakantie wilden hielpen het Duitse bedrijf aan een operationele winst. Dat is de winst die behaald wordt met de normale bedrijfsvoering, namelijk het uitvoeren van vluchten en alles wat daarvoor nodig is.
De omzet in het derde kwartaal kwam uit op 5,2 miljard euro, bijna evenveel als in de eerste twee kwartalen bij elkaar. De operationele winst was 17 miljoen euro. Topman Carsten Spohr wil in heel 2021 het operationele verlies minimaal halveren ten opzichte van 2020, toen Lufthansa 5,5 miljard euro verloor op de gewone bedrijfsvoering. Na drie kwartalen is het luchtvaartconcern, waar ook Austrian Airlines, Swiss Airlines, Brussels Airlines en Eurowings onder vallen, goed op weg met een operationeel verlies van 2,1 miljard euro.
Als zaken als rentebetalingen, belastingen en afschrijvingen ook mee worden geteld schreef Lufthansa nog altijd rode cijfers. Onder de streep resteerde een nettoverlies van 72 miljoen euro in het derde kwartaal. Een jaar geleden werd in dezelfde periode een verlies geleden van net geen 2 miljard euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom is blij met de aanpassingen die de organisatie ziet aan de tijdlijnen van Facebook en Instagram in Nederland. Dit meldt een woordvoerder van BoF, dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, op de laatste dag die eigenaar Meta heeft gekregen om wijzigingen door te voeren.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Tel Aviv Stock Exchange (TASE) is vanaf de eerste week van 2026 open van maandag tot en met vrijdag. De Israëlische beurs was in de afgelopen decennia van zondag tot en met donderdag open, in lijn met de werkweek in het land. Met de aanpassing van de openingsdagen wil de Israëlische beurs zijn aantrekkingskracht op internationale investeerders vergroten na twee jaar oorlog in Gaza.
6 uur geleden