Lufthansa optimistisch over 2023 na sterke resultaten
KEULEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartgroep Lufthansa verwacht dit jaar flink meer inkomsten omdat mensen na de coronacrisis weer vaker met het vliegtuig op reis gaan. Dat meldt Lufthansa bij de publicatie van de jaarcijfers. Het concern denkt onder meer te kunnen profiteren van de vraag naar zomervakanties richting landen rond de Middellandse Zee.
De winst voor aftrek van rente en belastingen kwam in 2022 uit op 1,5 miljard euro op een omzet van 32,8 miljard euro. Een flinke verbetering ten opzichte van een jaar eerder, toen er onder de streep een verlies van 1,7 miljard euro stond bij een omzet van 16,8 miljard euro. Dat jaar had de luchtvaartsector nog veel last van de reisbeperkingen, die wereldwijd werden ingesteld vanwege de coronapandemie.
Maar na het opheffen van deze beperkingen, maakte de sector een stevige comeback waar ook Lufthansa de vruchten van plukt. Onder de luchtvaartgroep vallen maatschappijen als Brussels Airlines, Eurowings en Lufthansa German Airlines. Desondanks ligt het aantal reizigers nog niet op het niveau van voor de pandemie. Ook voor dit jaar verwacht Lufthansa dat niveau nog niet te gaan halen. Het luchtvaartconcern gaat uit van een capaciteit van 85 tot 90 procent ten opzichte van voor voor de crisis.
Afgelopen jaar lag die capaciteit nog op 72 procent, aldus Lufthansa. Dat kwam met name door wereldwijde personeelstekorten in de luchtvaart. Om luchthavens te ontlasten moesten veel luchtvaartmaatschappijen vluchten annuleren. Voor het eerste kwartaal van dit jaar verwacht Lufthansa daar ook nog last van te ondervinden, waardoor het bedrijf uitgaat van een capaciteit van 75 procent ten opzichte van 2019, het laatste jaar voor de crisis.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gokaccounts waarmee per maand legaal wordt gespeeld is opnieuw gestegen. Ook nam het verlies per speler in de afgelopen periode iets toe. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in de monitoringsrapportage voorjaar 2026.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De effecten van hogere brandstofprijzen door de Iranoorlog voor huishoudens met lagere inkomens kunnen sterk verschillen. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport over de economische gevolgen van het conflict. In doorsnee lijken de gevolgen beperkt, maar in bepaalde scenario's kunnen grootverbruikers van de auto in deze inkomensgroep dit jaar 1000 euro duurder uit zijn.
19 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart uitgekomen op 2,6 procent, meldt Eurostat op basis van definitieve cijfers. De consumentenprijzen in het eurogebied zijn daarmee nog harder gestegen dan eerder gemeld, door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
56 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is donderdag bijna 6 eurocent goedkoper geworden aan de pomp. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,589 euro bedraagt. Een week geleden stond de dieselprijs nog op een recordhoogte van 2,819 euro per liter.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Door stakingen bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa zijn donderdag opnieuw honderden vluchten in Duitsland geannuleerd. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geschrapt.
1 uur geledenARTEIXO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inditex, het moederbedrijf van Zara, heeft te maken gekregen met een datalek. Er ligt geen informatie van klanten op straat, aldus de moderetailer. Het zou gaan om informatie over zakelijke relaties.
1 uur geleden