Lufthansa optimistisch over 2023 na sterke resultaten
KEULEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartgroep Lufthansa verwacht dit jaar flink meer inkomsten omdat mensen na de coronacrisis weer vaker met het vliegtuig op reis gaan. Dat meldt Lufthansa bij de publicatie van de jaarcijfers. Het concern denkt onder meer te kunnen profiteren van de vraag naar zomervakanties richting landen rond de Middellandse Zee.
De winst voor aftrek van rente en belastingen kwam in 2022 uit op 1,5 miljard euro op een omzet van 32,8 miljard euro. Een flinke verbetering ten opzichte van een jaar eerder, toen er onder de streep een verlies van 1,7 miljard euro stond bij een omzet van 16,8 miljard euro. Dat jaar had de luchtvaartsector nog veel last van de reisbeperkingen, die wereldwijd werden ingesteld vanwege de coronapandemie.
Maar na het opheffen van deze beperkingen, maakte de sector een stevige comeback waar ook Lufthansa de vruchten van plukt. Onder de luchtvaartgroep vallen maatschappijen als Brussels Airlines, Eurowings en Lufthansa German Airlines. Desondanks ligt het aantal reizigers nog niet op het niveau van voor de pandemie. Ook voor dit jaar verwacht Lufthansa dat niveau nog niet te gaan halen. Het luchtvaartconcern gaat uit van een capaciteit van 85 tot 90 procent ten opzichte van voor voor de crisis.
Afgelopen jaar lag die capaciteit nog op 72 procent, aldus Lufthansa. Dat kwam met name door wereldwijde personeelstekorten in de luchtvaart. Om luchthavens te ontlasten moesten veel luchtvaartmaatschappijen vluchten annuleren. Voor het eerste kwartaal van dit jaar verwacht Lufthansa daar ook nog last van te ondervinden, waardoor het bedrijf uitgaat van een capaciteit van 75 procent ten opzichte van 2019, het laatste jaar voor de crisis.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ING biedt niet langer zijn goedkoopste betaalpakketten aan. Klanten kunnen nu nog kiezen voor een pakket met korting, waarbij apart 80 cent moet worden betaald per contante geldopname. Maar door aanstaande wetgeving rond cash mag de bank dit zo niet langer aanbieden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen de handel uitgegaan, waarbij vooral techaandelen omlaag gingen. Beleggers deden relatief dure chipfondsen in de verkoop, mogelijk om zich meer te richten op andere sectoren die binnenkort kunnen profiteren van een veerkrachtige Amerikaanse economie. Tegelijkertijd bleven de spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten boven de markt hangen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De prijsstijging van bestaande koopwoningen op de krappe huizenmarkt vlakt in de rest van dit jaar af tot nul, verwachten economen van RaboResearch. Dat komt volgens hen deels doordat de economische omstandigheden zijn verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten vergeleken met de voorspellingen van eerder dit jaar.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic zet zijn krachtigste AI-model op de markt, maar wel met veiligheidswaarborgen. Dat moet voorkomen dat het model wordt gebruikt voor geavanceerde cyberaanvallen of de ontwikkeling van biologische wapens, stelt het bedrijf. Eerder ontstond veel commotie om het Mythos-model, omdat het razendsnel zwakke plekken in softwarebeveiliging kon opsporen en zo ook voor cybercriminelen een machtig wapen kon worden.
8 uur geledenLIJNDEN (ANP) - Het failliete Nederlandse sportwagenmerk Spyker maakt een doorstart met de Oekraïense ondernemer Volodymyr Nosov. Hij heeft een "aanzienlijk" belang genomen in het merk en wordt daarmee mede-eigenaar.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is met een bescheiden winst gesloten. Chipbedrijven gaven veel van hun eerdere winsten prijs, nadat in New York grote chipfabrikanten ook terrein hadden prijsgegeven. Beleggers wachtten daarnaast af hoeveel waarde ze moeten hechten aan de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat onderhandelingen over vrede in het Midden-Oosten in de laatste fase zitten.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Meta moet van de Europese Commissie concurrerende AI-hulpmiddelen voorlopig gratis toegang geven tot WhatsApp. Brussel onderzoekt of de manier waarop het Amerikaanse techbedrijf andere AI-hulpmiddelen toegang tot het berichtenplatform verhindert, in strijd is met Europese mededingingsregels. Meta moet van Brussel toegang geven tot het onderzoek is afgerond.
12 uur geleden