Lufthansa koopt definitief belang in Italiaanse maatschappij ITA
ROME (ANP/AFP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa neemt definitief een minderheidsbelang in de Italiaanse branchegenoot ITA. Donderdag tekende het Duitse concern een overeenkomst met de Italiaanse overheid voor de aankoop van 41 procent van de aandelen. Daar betaalt Lufthansa 325 miljoen euro voor.
Begin dit jaar diende Lufthansa een bod in om een deel van ITA in handen te krijgen. Die luchtvaartmaatschappij is de doorstart van het eerder failliet gegane Alitalia. Toen die maatschappij omviel werd ze door de Italiaanse staat overeind gehouden en gereorganiseerd. Dat kostte Italië meer dan 13 miljard euro.
Eerder was ook Air France-KLM samen met partner Delta Air Lines en een investeerder in de race voor een belang in ITA, net als cruise- en vrachtrederij MSC. Maar die partijen haakten eerder al af. Lufthansa bestaat niet alleen uit de Duitse luchtvaartmaatschappij met dezelfde naam maar ook uit Austrian Airlines, Brussels Airlines, Swiss en budgetmaatschappij Eurowings.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwt voor de historisch hoge standen van aandelenbeurzen in met name de Verenigde Staten. Onder meer door optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) en beter dan verwachte prestaties van de economie zijn op Wall Street sinds begin april winsten van zo'n 20 procent geboekt. Dat brengt volgens DNB-president Olaf Sleijpen risico's met zich mee.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De door de overheid voorgestelde wijzigingen van de Postwet zijn alleen uitvoerbaar en handhaafbaar als er een aantal aanpassingen worden gedaan. Dat zegt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) naar aanleiding van een toets van de voorstellen, die de toezichthouder op verzoek van het ministerie van Economische Zaken heeft uitgevoerd.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "Als ik bij het KNMI zou werken, zou het nog steeds code oranje zijn." Dat zegt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) over de financiële stabiliteit in Nederland. "De kans op economische en financiële schokken is nog steeds hoog. Het is niet de vraag of, maar wanneer en waar die schokken zich voor gaan doen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft invallen gedaan bij verschillende aannemers. De marktwaakhond onderzoekt of drie aannemers, die niet bij naam worden genoemd, verboden afspraken hebben gemaakt bij een aanbesteding van een gemeente.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Nederlandse overheidsschuld stijgt dit jaar naar verwachting tot 45,2 procent van het bruto binnenlands product (bbp) tegen 43,7 procent in 2024. Ook in 2026 en 2027 stijgt de overheidsschuld tot respectievelijk 47,9 en 48,1 procent, blijkt uit de maandag gepubliceerde economische herfstprognose van de Europese Commissie.
3 uur geledenBERN (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse economie is in het derde kwartaal van 2025 voor het eerst in meer dan twee jaar gekrompen. De krimp volgt op de hoge Amerikaanse importheffingen van 39 procent op Zwitserse goederen, die begin augustus werden ingevoerd.
3 uur geledenDUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Boeing werkt aan het verhogen van de productie van geleidingssystemen voor Patriot-raketten. De vliegtuigbouwer verwacht de levering hiervan te verdrievoudigen door de grote vraag naar het luchtverdedigingssysteem. Dit heeft Steve Parker, hoofd van de defensie- en ruimtevaarttak van de vliegtuigbouwer, gezegd op de Dubai Airshow.
3 uur geleden