Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa heeft last van nieuwe lockdowns in Europa

Lufthansa heeft last van nieuwe lockdowns in Europa

KEULEN (ANP/BLOOMBERG) - Lufthansa heeft nog altijd veel last van de coronacrisis. De Duitse luchtvaartmaatschappij ontkomt daarom niet aan nieuwe ingrepen om de crisis door te komen. De relatief goede prestaties van het zomerseizoen komen momenteel in het gedrang, nu een toenemend aantal Europese landen door tweede golven van de pandemie weer lockdowns instelt om reisbewegingen en dus besmettingen te beperken.

Lufthansa-topman Carsten Spohr zei dat Lufthansa ook de huidige capaciteit moet verdubbelen als het de zware financiële gevolgen van de pandemie wil beperken. "We staan aan het begin van een winter die straf en uitdagend zal zijn voor onze industrie", aldus Spohr. Lufthansa durft een gedetailleerde financiële prognose voor de rest van het jaar dan ook niet aan.

De totale omzet voor de maanden juli, augustus en september kwam uit op 2,6 miljard euro. Dat was een jaar geleden nog ruim 10 miljard euro. Het verlies kwam in het derde kwartaal uit op bijna 1,3 miljard euro. In dezelfde periode vorig jaar boekte de vliegmaatschappij nog een positief resultaat van ongeveer dat bedrag.

De verliezen kunnen verder oplopen door de lockdowns en beperkte reisbewegingen. Lufthansa zet daarom in op een lage vluchtcapaciteit en probeert de ondersteunende diensten tot een minimum te beperken.

Als het bedrijf volgend jaar weer uit de rode cijfers wil zijn moet de capaciteit, de combinatie van het aantal vliegkilometers en het aantal zitplaatsen, weer omhoog naar ongeveer 50 procent. De huidige capaciteit wordt geschat op een kwart van wat het was.

Meer uit Financieel

Deal Disney en TikTok over gebruik Disneyfiguren in filmpjes

BURBANK (ANP/AFP/RTR) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft een akkoord gesloten met TikTok over het gebruik van Disneyfiguren in filmpjes op het populaire videoplatform. Hierdoor kunnen TikTokkers personages en scènes uit Disneyfilms en -tv-shows gebruiken in hun korte video's.

25 minuten geleden
Hogere resultaten Walt Disney dankzij pretparken en streaming

BURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet en winst geboekt, geholpen door meer gasten in zijn pretparken en aan boord van de cruiseschepen van het bedrijf. Ook de inkomsten uit streamingdiensten namen toe.

42 minuten geleden
Warmterekening deel huishoudens gaat mogelijk fors omhoog

DEN HAAG (ANP) - De helft van de huishoudens die zijn aangesloten op een warmtenet gaat mogelijk meer, en soms veel meer, betalen om hun huis te verwarmen. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Warmtenetten voorzien 700.000 huishoudens in Nederland.

47 minuten geleden
ABN AMRO gaat samenwerken met Frans AI-bedrijf Mistral

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO gaat een samenwerking aan met de Franse start-up in kunstmatige intelligentie Mistral. Dat "strategische partnerschap" is bedoeld om geavanceerde AI-oplossingen voor de bank te ontwikkelen en in te zetten.

50 minuten geleden
Haven Rotterdam: laagwater Rijn leidt niet tot meer ander vervoer

ROTTERDAM (ANP) - Het vervoer van en naar de Rotterdamse haven via de Rijn ligt zo'n 10 procent lager dan normaal door de lage waterstanden. Maar dat leidt nog niet tot een toename in het vervoer via spoor of weg, laat het Havenbedrijf Rotterdam weten.

1 uur geleden
Nederlands duurzaam kledingmerk MUD Jeans is failliet

WEESP (ANP) - Het duurzame kledingmerk MUD Jeans is failliet verklaard door de rechter in Amsterdam. Dat wordt bevestigd door topman Dion Vijgeboom op LinkedIn. Het bedrijf had het faillissement zelf aangevraagd.

1 uur geleden
Overstappers via Hongkong stuwen winst Cathay Pacific

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Hongkongse luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific heeft de nettowinst in de eerste helft van dit jaar met 71 procent omhoog zien schieten. De sterke vraag van reizigers die het Midden-Oosten meden, compenseerde de bijna verdubbelde brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog, werd woensdag bekend.

2 uur geleden