Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa grijpt in na miljardenverlies in eerste kwartaal

Lufthansa grijpt in na miljardenverlies in eerste kwartaal

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartreus Lufthansa staat voor een grootscheepse reorganisatie. De onderneming schrijft door de coronacrisis dieprode cijfers en is voor haar voortbestaan afhankelijk van staatssteun. Nu de vraag naar tickets naar verwachting zeer traag herstelt zijn ingrepen onvermijdelijk, aldus topman Carsten Spohr.

Lufthansa boekte in het eerste kwartaal van 2020 een verlies van 2,1 miljard euro. Dat was een jaar eerder nog een tekort van 342 miljoen euro. De omzet daalde met 18 procent tot 6,4 miljard euro. Het tweede kwartaal wordt nog veel minder. Over de prestaties voor het hele jaar is nog veel onduidelijk. Lufthansa waagde zich niet aan een prognose, anders dan dat een forse daling van het bedrijfsresultaat wordt verwacht.

Door de crisis droogde de vraag naar vliegreizen op, mede ook door ingestelde reisbeperkingen en andere maatregelen om de verspreiding van het virus in te dammen. Lufthansa zag zich net als veel sectorgenoten genoodzaakt een groot deel van de vloot aan de grond te houden. En waar de opbrengsten stilvielen, liepen de kosten door.

Steunpakket

Recent bleven 700 van de 763 vliegtuigen van Lufthansa aan de grond. In 2021 verwacht het bedrijf dat er 300 toestellen niet zullen vliegen. Een jaar later zullen dit er 200 zijn, zo is de verwachting. Tegen 2023 zal de vloot met honderd toestellen zijn teruggebracht.

Lufthansa wil de kosten "aanzienlijk" gaan verlagen. Nauwkeurige informatie over banenreducties gaf de luchtvaartreus niet. Het bedrijf is bijna akkoord over een steunpakket van 9 miljard euro van de Duitse overheid. Daarbij staat Berlijn onder meer garant voor een lening van 3 miljard euro. Verder zal Duitsland een belang van 20 procent in Lufthansa nemen.

Om leningen en rente in de toekomst te kunnen betalen, zal Lufthansa zijn vrije kasstroom aanzienlijk moeten verhogen ten opzichte van de tijd van voor de crisis, zo klinkt het. Mogelijk dat Lufthansa bepaalde onderdelen verkoopt.

Meer uit Financieel

FNV hoopt donderdag cao-akkoord te bereiken voor sjorders

ROTTERDAM (ANP) - FNV hoopt donderdag een cao-akkoord te bereiken met sjorbedrijven ILS en Matrans. Dit meldt FNV-bestuurder Niek Stam na onderhandelingen op dinsdag.

44 minuten geleden
IMF vergelijkt AI-boom op beurzen met internetzeepbel jaren 90

WASHINGTON (ANP) - De huidige golf van investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) doet denken aan de internetzeepbel van eind jaren 90. Daarvoor waarschuwde hoofdeconoom Pierre-Olivier Gourinchas dinsdag bij de presentatie van de nieuwe ramingen van het fonds.

44 minuten geleden
GM daalt op Wall Street na bijstelling plan voor stekkerauto's

NEW YORK (ANP) - General Motors (GM) behoorde dinsdag tot de dalers in New York. Het autoconcern achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC waarschuwde dat de kwartaalcijfers, die volgende week naar buiten komen, worden gedrukt door een last van 1,6 miljard dollar. Dat komt doordat de plannen voor elektrische auto's niet volgens plan verlopen. Het aandeel verloor 1,4 procent.

54 minuten geleden
EU en G7 in actie tegen Chinese exportbeperkingen

BRUSSEL (ANP/AFP) - De EU werkt samen met leiders van de G7-landen aan een gezamenlijke reactie op China's "ongegronde" exportbeperkingen op zeldzame aardmetalen, zei EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič dinsdag.

56 minuten geleden
IMF verwacht iets sterkere groei in Nederland en wereldeconomie

WASHINGTON (ANP) - Nederland profiteert ervan dat het iets beter gaat met de wereldeconomie dan eerder voorzien. Dat denkt het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat zijn raming voor zowel de Nederlandse economie als de wereld als geheel dinsdag licht heeft verhoogd omdat de schade van de handelsoorlog tot nu toe meevalt. De voorspellingen zijn wel weer aan veel onzekerheid onderhevig. Heffingen waarmee alleen is gedreigd en die niet daadwerkelijk zijn ingevoerd, zijn niet in de berekeningen meegenomen.

1 uur geleden
Bierbrouwer Heineken reorganiseert hoofdkantoor, raakt 400 banen

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken gaat zijn hoofdkantoor in Amsterdam reorganiseren, waarbij ongeveer vierhonderd banen worden geraakt. "De veranderingen op het hoofdkantoor maken deel uit van bredere initiatieven om een wendbaardere, eenvoudigere en meer verbonden organisatie te creëren, gericht op groei en innovatie", meldt het bedrijf.

2 uur geleden
Topman JPMorgan Chase: economie VS blijft weerbaar

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse economie blijft over het algemeen weerbaar, hoewel er tekenen zijn van een afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten. Dat zegt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalresultaten van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon stelt ook dat er een verhoogde onzekerheid is door de geopolitieke situatie, de handelsonrust, inflatie en ook de hoge waarderingen op de aandelenbeurzen die naar recordstanden zijn gestegen.

3 uur geleden