Lufthansa gaat weer vliegen op Tel Aviv na wapenstilstand
FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa gaat vanaf zondag weer vliegen naar het Israëlische Tel Aviv, nu Israël en de Palestijnen een wapenstilstand hebben gesloten. Ruim een week geleden werden die vluchten nog opgeschort vanwege het oplaaiende geweld in de regio.
Ook andere maatschappijen zoals British Airways, Virgin Atlantic, Iberia, Delta Air Lines, American Airlines en United Airlines schortten vluchten naar Tel Aviv op in verband met het conflict. Het vliegverkeer op de internationale luchthaven Ben Gurion van Tel Aviv werd meermaals stilgelegd vanwege de raketaanvallen vanuit de Gazastrook op Israël. Er werden ook vluchten omgeleid naar Cyprus. Sinds vannacht geldt een wapenstilstand tussen de strijdende partijen.
Delta Air Lines herstart de vluchten tussen New York en Tel Aviv vrijdag. De Amerikaanse maatschappij stelt nog wel de situatie nauwlettend in de gaten te houden en waar nodig het vluchtschema weer aan te passen. Virgin Atlantic is van plan vanaf maandag weer naar Tel Aviv te gaan vliegen vanaf de Londense luchthaven Heathrow. "We verwelkomen het zeer dat er een staakt-het-vuren is", aldus een woordvoerder van de Britse maatschappij.
KLM had ook zijn vluchten naar Tel Aviv gestaakt. De maatschappij laat weten de situatie nauwgezet te volgen, maar zegt dat er vooralsnog geen vluchten naar Tel Aviv zijn ingepland. KLM verwacht zondag een besluit te nemen over een hervatting van de vluchten.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
18 uur geleden