Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa gaat weer vliegen op Tel Aviv na wapenstilstand

Lufthansa gaat weer vliegen op Tel Aviv na wapenstilstand

FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa gaat vanaf zondag weer vliegen naar het Israëlische Tel Aviv, nu Israël en de Palestijnen een wapenstilstand hebben gesloten. Ruim een week geleden werden die vluchten nog opgeschort vanwege het oplaaiende geweld in de regio.

Ook andere maatschappijen zoals British Airways, Virgin Atlantic, Iberia, Delta Air Lines, American Airlines en United Airlines schortten vluchten naar Tel Aviv op in verband met het conflict. Het vliegverkeer op de internationale luchthaven Ben Gurion van Tel Aviv werd meermaals stilgelegd vanwege de raketaanvallen vanuit de Gazastrook op Israël. Er werden ook vluchten omgeleid naar Cyprus. Sinds vannacht geldt een wapenstilstand tussen de strijdende partijen.

Delta Air Lines herstart de vluchten tussen New York en Tel Aviv vrijdag. De Amerikaanse maatschappij stelt nog wel de situatie nauwlettend in de gaten te houden en waar nodig het vluchtschema weer aan te passen. Virgin Atlantic is van plan vanaf maandag weer naar Tel Aviv te gaan vliegen vanaf de Londense luchthaven Heathrow. "We verwelkomen het zeer dat er een staakt-het-vuren is", aldus een woordvoerder van de Britse maatschappij.

KLM had ook zijn vluchten naar Tel Aviv gestaakt. De maatschappij laat weten de situatie nauwgezet te volgen, maar zegt dat er vooralsnog geen vluchten naar Tel Aviv zijn ingepland. KLM verwacht zondag een besluit te nemen over een hervatting van de vluchten.

Meer uit Financieel

Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

2 uur geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

9 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

9 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

12 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

14 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

14 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

15 uur geleden