Lufthansa doet vijftig oudere vliegtuigen van de hand
KEULEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaat circa vijftig oudere vliegtuigen van de hand doen. Het concern moet bezuinigen vanwege tegenvallende resultaten.
Lufthansa neemt de komende jaren afscheid van de viermotorige Airbus SE A340-300, A340-600 en de Boeing 747-400, evenals de kleinere Airbus A330-200. Veel maatschappijen zijn bezig met de modernisering van hun vloot om schoner, stiller en zuiniger te kunnen vliegen.
Het Duitse luchtvaartconcern stelde eerder deze maand zijn winstverwachting naar beneden bij na een zwak tweede kwartaal. Het bedrijf noemt onder meer lagere ticketprijzen, hogere kosten en vertragingen bij leveringen van nieuwe vliegtuigen als oorzaken.
Lufthansa verwacht dat de opbrengsten in het derde kwartaal iets zullen dalen ten opzichte van vorig jaar. De boekingen tot eind oktober zijn met meer dan 10 procent gestegen vergeleken met vorig jaar, aldus Lufthansa.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
9 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
12 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
16 uur geleden