Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa-dochter Discover kampt opnieuw met staking

Lufthansa-dochter Discover kampt opnieuw met staking

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een driedaagse pilotenstaking bij Lufthansa-dochter Discover zorgt voor annuleringen van vluchten in Frankfurt en München. Daarmee blijft het Duitse luchtvaartconcern last houden van vakbondsacties. Aan piloten van Lufthansa zelf is ook gevraagd om zich maandag solidair te tonen met de staking.

Bij Discover zijn zondag acht van de negentien geplande vluchten geannuleerd. Zaterdag trof de actie al zeven van de zestien vluchten. De staking waartoe de vakbond Cockpit heeft opgeroepen, duurt tot en met maandag. Discover, dat ongeveer 420 piloten in dienst heeft, is een relatief kleine luchtvaartmaatschappij die vanuit Frankfurt en München opereert.

De bond heeft ook een oproep gedaan voor een solidariteitsstaking van piloten van moederconcern Lufthansa voor maandagochtend. Die werkonderbreking zou slechts vier uur moeten duren en heeft alleen betrekking op vliegtuigen van het type Boeing 787. Daarvan heeft Lufthansa er maar vijf in de vloot, waardoor de impact van de actie gering zal zijn.

'Bittere' dag

Bij Discover hebben sinds december al meerdere stakingen plaatsgevonden. Cockpit wil graag een eerste cao afdwingen voor de in de zomer van 2021 opgerichte maatschappij, maar Discover zegt al afspraken te hebben gemaakt met de ondernemingsraad.

Duitsland wordt de laatste tijd vaker getroffen door stakingen in de vervoerssector. Eerder deze maand legde het grondpersoneel van Lufthansa nog 27 uur het werk neer. Volgens Lufthansa raakte die actie ongeveer 100.000 reizigers. Lufthansa sprak toen van een "bittere" dag.

Meer uit Financieel

De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

28 minuten geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

37 minuten geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

39 minuten geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

2 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

3 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

3 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

4 uur geleden