Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa-dochter Discover kampt opnieuw met staking

Lufthansa-dochter Discover kampt opnieuw met staking

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een driedaagse pilotenstaking bij Lufthansa-dochter Discover zorgt voor annuleringen van vluchten in Frankfurt en München. Daarmee blijft het Duitse luchtvaartconcern last houden van vakbondsacties. Aan piloten van Lufthansa zelf is ook gevraagd om zich maandag solidair te tonen met de staking.

Bij Discover zijn zondag acht van de negentien geplande vluchten geannuleerd. Zaterdag trof de actie al zeven van de zestien vluchten. De staking waartoe de vakbond Cockpit heeft opgeroepen, duurt tot en met maandag. Discover, dat ongeveer 420 piloten in dienst heeft, is een relatief kleine luchtvaartmaatschappij die vanuit Frankfurt en München opereert.

De bond heeft ook een oproep gedaan voor een solidariteitsstaking van piloten van moederconcern Lufthansa voor maandagochtend. Die werkonderbreking zou slechts vier uur moeten duren en heeft alleen betrekking op vliegtuigen van het type Boeing 787. Daarvan heeft Lufthansa er maar vijf in de vloot, waardoor de impact van de actie gering zal zijn.

'Bittere' dag

Bij Discover hebben sinds december al meerdere stakingen plaatsgevonden. Cockpit wil graag een eerste cao afdwingen voor de in de zomer van 2021 opgerichte maatschappij, maar Discover zegt al afspraken te hebben gemaakt met de ondernemingsraad.

Duitsland wordt de laatste tijd vaker getroffen door stakingen in de vervoerssector. Eerder deze maand legde het grondpersoneel van Lufthansa nog 27 uur het werk neer. Volgens Lufthansa raakte die actie ongeveer 100.000 reizigers. Lufthansa sprak toen van een "bittere" dag.

Meer uit Financieel

Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

3 minuten geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

56 minuten geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

3 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

3 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

5 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

6 uur geleden
Netflix zakt in New York na overname Warner-studios en HBO Max

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.

6 uur geleden