Lufthansa-dochter Discover kampt opnieuw met staking
FRANKFURT (ANP/DPA) - Een driedaagse pilotenstaking bij Lufthansa-dochter Discover zorgt voor annuleringen van vluchten in Frankfurt en München. Daarmee blijft het Duitse luchtvaartconcern last houden van vakbondsacties. Aan piloten van Lufthansa zelf is ook gevraagd om zich maandag solidair te tonen met de staking.
Bij Discover zijn zondag acht van de negentien geplande vluchten geannuleerd. Zaterdag trof de actie al zeven van de zestien vluchten. De staking waartoe de vakbond Cockpit heeft opgeroepen, duurt tot en met maandag. Discover, dat ongeveer 420 piloten in dienst heeft, is een relatief kleine luchtvaartmaatschappij die vanuit Frankfurt en München opereert.
De bond heeft ook een oproep gedaan voor een solidariteitsstaking van piloten van moederconcern Lufthansa voor maandagochtend. Die werkonderbreking zou slechts vier uur moeten duren en heeft alleen betrekking op vliegtuigen van het type Boeing 787. Daarvan heeft Lufthansa er maar vijf in de vloot, waardoor de impact van de actie gering zal zijn.
'Bittere' dag
Bij Discover hebben sinds december al meerdere stakingen plaatsgevonden. Cockpit wil graag een eerste cao afdwingen voor de in de zomer van 2021 opgerichte maatschappij, maar Discover zegt al afspraken te hebben gemaakt met de ondernemingsraad.
Duitsland wordt de laatste tijd vaker getroffen door stakingen in de vervoerssector. Eerder deze maand legde het grondpersoneel van Lufthansa nog 27 uur het werk neer. Volgens Lufthansa raakte die actie ongeveer 100.000 reizigers. Lufthansa sprak toen van een "bittere" dag.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut AbbVie is dicht bij een overname van branchegenoot Apogee Therapeutics ter waarde van bijna 11 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Mogelijk wordt de overname maandag al bekendgemaakt. Het zou dan de tweede miljardendeal in de farmaciesector in korte tijd worden.
25 minuten geledenANKARA (ANP/DPA) - Duitsland wil de economische banden met Turkije verder versterken, waaronder op het gebied van energie door bijvoorbeeld meer samenwerking rond duurzame energiebronnen. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche vrijdag bij een bezoek aan de Turkse hoofdstad Ankara. Daar sprak ze onder meer met de Turkse handelsminister Ömer Bolat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een onderzoek geopend naar Duitsland dat kan leiden tot nieuwe importheffingen. De Duitse regering werkt aan hervorming van het zorgverzekeringsstelsel om kosten te besparen, onder andere door de vergoedingen voor medicijnfabrikanten te verlagen. Volgens de regering-Trump komt dat neer op onderbetaling en moet een onderzoek uitwijzen of dit oneerlijk uitpakt voor Amerikaanse bedrijven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan, nadat de hoofdgraadmeter eerder deze week nog op de hoogste stand ooit was geëindigd. Veel richtinggevend nieuws voor beleggers was er niet. Wall Street bleef dicht voor Juneteenth, de herdenking van de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Zeven monteurs van KLM volgen in september een training bij Defensie, maakt de luchtvaartmaatschappij bekend. Het gaat om een proef die moet uitwijzen of de twee organisaties elkaar kunnen helpen bij het onderhoud van helikopters. Dat kan van pas komen als Defensie plots extra monteurs nodig heeft.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) sluit acties niet uit in reactie op de aanstaande stikstofplannen van het kabinet, zegt een woordvoerster. De boerenactiegroep kijkt ook naar juridische stappen tegen de plannen waar deze week diverse media over hebben geschreven. Ook voorzitter Erik Luiten van landbouworganisatie Agractie merkt dat het "broeit" onder de boeren.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank heeft het belangrijkste rentetarief in het land met een kwart procentpunt verlaagd naar 14,25 procent. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de economie ondersteunen, die te lijden heeft onder de enorme militaire uitgaven en de westerse sancties tegen het land om de oorlog in Oekraïne.
7 uur geleden