
Lufthansa bevestigt interesse in Italiaanse branchegenoot ITA
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Lufthansa wil zijn Italiaanse branchegenoot ITA overnemen. Daarvoor trekt de Duitse luchtvaartonderneming samen op met containervervoerder MSC. ITA is de rechtsopvolger van de eerder failliet verklaarde luchtvaartmaatschappij Alitalia.
Door de Duitse interesse in ITA ontstaat mogelijk een overnamestrijd. Air France-KLM zou als onderdeel van een consortium naar verluidt ook interesse hebben in de Italianen. Het in de Verenigde Staten gevestigde Certares Management LLC, een op reizen en toerisme gerichte investeringsmaatschappij, is volgens ingewijden de roerganger achter een rivaliserend bod. Daarbij kan de investeerder de commerciële steun krijgen van Air France-KLM en diens Amerikaanse partner Delta Air Lines.
De Italiaanse regering onder leiding van premier Mario Draghi kondigde in februari aan het verkoopproces van ITA in gang te hebben gezet. De verkoop van de luchtvaartmaatschappij, in het kielzog van een reeks mislukte pogingen door andere Italiaanse regeringen, zou een belangrijk succes betekenen voor de voormalige president van de Europese Centrale Bank.
Het verlieslijdende Alitalia kon alleen blijven vliegen dankzij overheidssteun. Het management van ITA kondigde eerder aan meer vaart te willen zetten achter het vinden van samenwerkingspartners. Die moeten medio dit jaar al gevonden worden, zo klinkt het.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over hadden bericht. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.
15 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.
16 uur geleden