Lufthansa bereikt akkoord met vakbonden cabinepersoneel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse vliegvaartmaatschappij Lufthansa heeft een akkoord bereikt met de vakbond voor het cabinepersoneel. Er wordt voor 500 miljoen euro aan kosten bespaard, is bekendgemaakt in een verklaring. De overeenkomst moet nog worden goedgekeurd door de leden van de vakbond.
Lufthansa wilde het akkoord graag gesloten hebben voor de aandeelhoudersvergadering donderdag. Daar wordt gestemd over het reddingsplan van de Duitse overheid van 9 miljard euro.
In de overeenkomst is afgesproken dat de salarissen van cabinepersoneel worden bevroren, er minder wordt gevlogen, dat personeel vervroegd met pensioen kan en dat er onbetaald verlof komt. "We willen gedwongen ontslagen voorkomen", aldus hoofd personeelszaken van de luchtvaartmaatschappij.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
8 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
11 uur geleden