Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa bereikt akkoord met vakbonden cabinepersoneel

Lufthansa bereikt akkoord met vakbonden cabinepersoneel

FRANKFURT (ANP) - De Duitse vliegvaartmaatschappij Lufthansa heeft een akkoord bereikt met de vakbond voor het cabinepersoneel. Er wordt voor 500 miljoen euro aan kosten bespaard, is bekendgemaakt in een verklaring. De overeenkomst moet nog worden goedgekeurd door de leden van de vakbond.

Lufthansa wilde het akkoord graag gesloten hebben voor de aandeelhoudersvergadering donderdag. Daar wordt gestemd over het reddingsplan van de Duitse overheid van 9 miljard euro.

In de overeenkomst is afgesproken dat de salarissen van cabinepersoneel worden bevroren, er minder wordt gevlogen, dat personeel vervroegd met pensioen kan en dat er onbetaald verlof komt. "We willen gedwongen ontslagen voorkomen", aldus hoofd personeelszaken van de luchtvaartmaatschappij.

Meer uit Financieel

Trump hint op akkoord met China over TikTok

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump hintte maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social dat de Verenigde Staten met China een akkoord hebben bereikt over TikTok. Er is "een deal bereikt over een 'bepaald' bedrijf dat jongeren in ons land heel graag wilden redden. Ze zullen heel blij zijn!", schrijft Trump.

9 minuten geleden
VVMC akkoord met NS-cao, spoorstakingen definitief van de baan

TILBURG (ANP) - Leden van vakbond VVMC hebben ingestemd met de nieuwe cao bij de NS. Daarmee is definitief een einde gekomen aan stakingen op het spoor. Eerder op de dag werd al bekend dat leden van FNV met een ruime meerderheid voor het cao-akkoord hadden gestemd.

11 minuten geleden
FNV wil 6 procent loonsverhoging voor koopkrachtverbetering

UTRECHT (ANP) - FNV wil in cao-onderhandelingen komend jaar inzetten op een loonsverhoging van 6 procent. Die eis is volgens de vakbond stevig, maar nodig voor een verbetering van de koopkracht. "Na jaren van stilstand is het hoog tijd dat mensen er daadwerkelijk op vooruit gaan", stelt interim cao-coördinator Jacqie van Stigt van FNV.

27 minuten geleden
KLM schrapt weer tientallen vluchten op dag actie grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft vele tientallen vluchten op woensdag geannuleerd, is te zien op de website van Schiphol. Vakbonden CNV en FNV hebben die dag een staking bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij aangekondigd. Medewerkers die bagage in- en uitladen, vliegtuigen verslepen of reizigers te woord staan, leggen woensdagochtend vier uur lang het werk neer.

3 uur geleden
Rheinmetall stapt in bouw marineschepen

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse wapenfabrikant Rheinmetall stapt in marinescheepsbouw. Het snelgroeiende defensiebedrijf, een van de grootste van Europa, koopt een belangrijke militaire werf in Noord-Duitsland.

3 uur geleden
China beschuldigt Nvidia van overtreden concurrentieregels

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie Nvidia heeft de Chinese mededingingswetten overtreden. Dat meldt de Chinese markttoezichthouder in een korte verklaring na afronding van een eerste onderzoek naar het bedrijf. In de verklaring van één zin werd geen verdere toelichting gegeven.

3 uur geleden
FNV-leden stemmen in met cao-akkoord NS

UTRECHT (ANP) - Leden van FNV hebben in ruime meerderheid voor het cao-akkoord gestemd dat de vakbond heeft gesloten met de NS. Dat heeft FNV maandag bekendgemaakt. De moeizame onderhandelingen over de nieuwe cao leidden eerder dit jaar tot stakingen op het spoor, met grote gevolgen voor treinreizigers.

4 uur geleden