Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa bekijkt vraag overheidssteun om impact coronavirus

Lufthansa bekijkt vraag overheidssteun om impact coronavirus

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa overweegt steun te vragen van de overheid om zo de financiële impact van het nieuwe coronavirus te helpen verzachten. Vrijdag kondigde Lufthansa nog aan zijn vliegaanbod de komende tijd met de helft te verlagen omdat de vraag naar tickets hard is gedaald en het vliegverkeer ernstig is ontregeld door de uitbraak van het virus.

Het bedrijf bekijkt nu of werktijdverkorting kan worden ingevoerd voor personeel om zo ontslagen te voorkomen. De overheid compenseert dan deels het weggevallen loon van werknemers. Lufthansa voerde eerder al een vacaturestop in vanwege de negatieve gevolgen van het coronavirus. Het bedrijf vreest dat het nog maanden kan duren voordat de situatie weer is gestabiliseerd. De Duitse regering is bezig te kijken naar mogelijke steunmaatregelen voor bedrijven die geraakt worden door het virus.

De internationale luchtvaartorganisatie IATA denkt dat de schade voor de wereldwijde luchtvaart door het virus dit jaar kan oplopen tot 113 miljard dollar door de scherp gedaalde verkoop van tickets. Voor Europese maatschappijen verwacht IATA dat de schade door misgelopen omzet kan uitkomen op 44 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Pentagon mag Anthropic van hof uitsluiten van opdrachten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.

10 minuten geleden
EU voert methaanregels energie-import mogelijk een jaar later in

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.

24 minuten geleden
AEX-index eindigt hoger, olieprijzen dalen na Iraans voorstel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.

1 uur geleden
Waterpeil bij belangrijk knelpunt Rijn zakt tot nieuw dieptepunt

KAUB (ANP/DPA) - Het waterpeil in de Rijn in Duitsland heeft een nieuw laagterecord bereikt door de aanhoudende droogte. Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakte half augustus tot onder de 10 centimeter. Uit cijfers van de Waterwegen- en Scheepvaartautoriteit (WSA) blijkt vrijdag dat het peil is gedaald tot 2 tot 5 centimeter onder dat niveau.

1 uur geleden
Hackers benaderen klanten en medewerkers van flitsbezorger Flink

DEN HAAG (ANP) - Cybercriminelen benaderen momenteel klanten en medewerkers van Flink met betalingsverzoeken. Dat gebeurt nadat de flitsbezorger is getroffen door een datalek, bevestigt Flink na berichtgeving door de NOS.

2 uur geleden
Wall Street begint licht hoger door optimisme over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten begonnen. Vooral de AI-aandelen waren in trek bij beleggers door het aanhoudende enthousiasme over kunstmatige intelligentie (AI). De zorgen over de hoge olieprijzen, die de inflatie dreigen aan te jagen, en de stijgende rentes op staatsobligaties, die de leenkosten voor overheden, bedrijven en consumenten opdrijven, werden daardoor weer even aan de kant geschoven.

3 uur geleden
Heinen komt niet met eigen alternatief voor tuchtrecht banken

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën komt niet met een onafhankelijk alternatief voor de Stichting Tuchtrecht Banken (STB). Na de ministerraad zei minister Eelco Heinen het te betreuren dat de stichting stopt. De sector komt met een nieuw initiatief en "dat vind ik heel belangrijk". De VVD-bewindsman wil dat eerst een kans geven.

4 uur geleden