Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ludieke picknick horecaondernemers Breda rustig verlopen

Ludieke picknick horecaondernemers Breda rustig verlopen

BREDA (ANP) - Tientallen horecaondernemers in Breda namen zaterdag deel aan een ludieke picknick in de stad waarmee ze aandacht vroegen voor de moeilijke situatie waarin de horeca zich bevindt. In het bijzonder werd voor het openen van de terrassen gepleit. De starttijd voor de picknick was 12.05 uur. Dit omdat het voor veel ondernemers al 5 óver 12 is, aldus de initiatiefnemers. De actie verliep rustig.

Eet- en drinkgelegenheden moeten wegens de lockdown gesloten blijven, maar volgens veel horecaondernemers is die regel onzinnig voor de buitenruimtes. Zeker als wordt gekeken naar de samendrommende mensen in parken en op pleinen.

In Breda leefden de initiatiefnemers de coronaregels na. Honderden picknickkleedjes van 2 bij 2 meter werden op veilige afstand van elkaar neergelegd op verschillende pleinen en plekken in de stad. In totaal deden zestig ondernemers mee aan de actie. Zij verkochten onder meer koffie, thee en andere versnaperingen. Volgens de organisatie ging het niet om de omzet, maar vooral om het signaal dat met de actie wordt afgegeven.

Rustig verlopen

Rond 16.00 uur was de picknick afgelopen. Een woordvoerder van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) Breda laat weten dat de actie rustig is verlopen. "Er liepen wel wat buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) rond die mensen af en toe wezen op het naleven van de coronaregels, maar daar werd door iedereen naar geluisterd". Volgens KHN Breda was de reactie van alle bezoekers en voorbijgangers positief.

Een groep van 65 regionale afdelingen van KHN riep horecaondernemers eerder op om dinsdag de terrassen te openen. Volgens de groep is er een gebrek aan perspectief en is de grens niet alleen financieel maar ook psychisch bereikt.

Rekening

De actievoerende KHN-afdelingen vinden dat de horeca en de reis-, evenementen- en cultuurbranche de rekening betalen voor de coronacrisis. De steunmaatregelen zijn daarnaast ook niet toereikend, vinden de ondernemers, die ook de tijd die het kost om de tegemoetkoming in de vaste lasten uit te keren hekelen.

Branchevereniging KHN heeft het kabinet meermaals opgeroepen om per direct versoepelingen voor de horeca door te voeren en de terrassen te openen.

Meer uit Binnenland

OM eist tbs met dwangverpleging voor doodsteken vader in Rijswijk

DEN HAAG (ANP) - Het OM heeft vrijdag bij de rechtbank in Den Haag tbs met dwangverpleging geëist tegen Samad S. (40) voor het doodsteken van zijn vader in november 2024. Dat gebeurde in de woning van het 70-jarige slachtoffer aan de Haagweg in Rijswijk, waar S. tijdelijk woonde.

31 minuten geleden
Nederland niet voor slavernijresolutie VN om juridische bezwaren

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft vanwege onder meer "juridische bezwaren" niet voor de VN-resolutie gestemd die de slavenhandel als "ernstigste misdaad tegen de menselijkheid" bestempelt. Volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) spreekt de resolutie uit dat westerse landen herstelbetalingen moeten bieden aan landen waar slaven vandaan werden gehaald.

32 minuten geleden
Minister vindt verbod op uitkleedfunctie Grok 'goed signaal'

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "een goed signaal aan slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de uitkleedfunctie van de chatbot Grok heeft verboden. De VVD-bewindsman concludeert "dat er serieus naar gekeken wordt en dat erkend wordt wat de nadelige effecten zijn voor slachtoffers".

35 minuten geleden
Politie onderzoekt ernstig geweldsincident bij Veldhoven

VELDHOVEN (ANP) - De politie is een groot onderzoek gestart naar een ernstig geweldsincident ergens in een buitengebied tussen Veldhoven en Waalre (Noord-Brabant). Een jonge vrouw is daar dinsdagavond het slachtoffer van geworden, meldt de politie. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd en ook is niet helder waar het incident zich heeft voorgedaan. De politie zoekt daarom informatie en camerabeelden.

37 minuten geleden
AZC Hardenberg nog in gebruik, dus nieuwe dwangsom voor COA

HARDENBERG (ANP) - Ook vrijdag zaten er nog asielzoekers in het asielzoekerscentrum in Hardenberg. Opvangorgaan COA moet daarom voor de derde dag op rij een dwangsom van 55.000 euro betalen aan de Overijsselse gemeente. Die wil dat de opvang sluit, omdat de overeenkomst en de vergunning begin maart zijn verlopen.

1 uur geleden
OM-medewerker en partner opgepakt in drugsonderzoek

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van drugsbezit. Ook haar 34-jarige partner is opgepakt. Ze worden verdacht van de handel in en het bezit van verdovende middelen, meldt het OM.

1 uur geleden
OVV: beheerder brug moet gevaar beperken, onderzoek niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Bruggen en sluizen kunnen voor iedereen gevaarlijk zijn en daarom moeten beheerders de risico's beperken. Ze moeten de bestaande richtlijnen toepassen, een nieuw onderzoek heeft geen zin. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid.

2 uur geleden