Ludgardo S. ontkent betrokkenheid moordaanslag Peter R. de Vries
AMSTERDAM (ANP) - Ludgardo S. ontkent dat hij betrokken is bij de moord op misdaadverslaggever Peter R. de Vries. De 34-jarige S. verscheen vrijdag voor het eerst in de rechtbank in Amsterdam in het megaproces rondom de moord op de misdaadverslaggever. S. werd eind januari aangehouden in Tilburg. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van uitlokking van de moord met terroristisch oogmerk en deelname aan de criminele organisatie die zich heeft beziggehouden met de moord op De Vries.
Volgens justitie heeft S. de twee mannen aangestuurd die gefilmd zouden hebben na de aanslag. Gelijk nadat Peter R. de Vries werd neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat gingen beelden van de zwaargewonde De Vries massaal rond op sociale media.
Ook zou S. voorafgaand aan de aanslag verkenningen hebben uitgevoerd rondom de studio van RTL Boulevard samen met twee medeverdachten. Het OM denkt dat te kunnen bewijzen met camerabeelden waarop S. te zien zou zijn, opgenomen gesprekken waarin hij over de aanslag zou praten en zoektermen op zijn telefoon. Zo zou gezocht zijn op "RTL Boulevard adres" en "wat speelt er tussen Peter en de kroongetuige?".
Op korte termijn nieuwe aanhouding
S. ontkent alle beschuldigingen. "Ik heb niets te maken met de moord op meneer De Vries", zei hij. S. raakte erg geëmotioneerd toen hij het woord kreeg. "Het is heel frustrerend waar het OM mij van beschuldigt. Het maakt me boos dat ik me niet kan verweren." S. zat de hele zitting diep weggedoken in de capuchon van zijn jas, maar deed deze op verzoek van de rechter omlaag toen hij het woord kreeg.
De Vries (64) werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam. Hij overleed negen dagen later. De twee mannen die de moordaanslag zouden hebben uitgevoerd, Kamil E. (37) en Delano G. (23), werden vrijwel direct daarna gepakt. Tegen hen is in een eerder stadium al een levenslange gevangenisstraf geëist, maar dat onderzoek werd heropend nadat het OM met een nieuwe getuige op de proppen was gekomen.
Het OM maakte vrijdag op de inleidende zitting bekend dat het 'op korte termijn' een nieuwe aanhouding verwacht in de moordzaak van Peter R. de Vries. Daarmee zou het aantal verdachten in deze zaak op negen uitkomen.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.
1 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
2 uur geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
3 uur geleden