Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvrachtvervoer in september verder hersteld

Luchtvrachtvervoer in september verder hersteld

GENÈVE (ANP) - De vrachtluchtvaart heeft het in september weer iets beter gedaan dan een maand eerder. Dat meldt luchtvaartbrancheorganisatie IATA. De Europese en Aziatische luchtvaart hadden het zwaarder dan die in Noord-Amerika, waar de vraag met 1,5 procent toenam.

Wereldwijd daalde de vraag naar luchtvrachtvervoer, die wordt gemeten in tonnen vracht per kilometer, met 8 procent op jaarbasis. In augustus lag de vraag nog ruim 12 procent achter bij een jaar eerder.

De capaciteit nam in september met 25 procent af, onder meer omdat de laadruimte van passagiersvliegtuigen, waarvan er minder in de lucht zijn, grotendeels wegviel. Omdat de capaciteit zoveel harder terug is gelopen dan de vraag, duidt dit volgens IATA op een ernstig gebrek aan capaciteit in de markt.

In Europa was de vraag naar ruimte voor luchtvracht 15,7 procent lager, waarmee alleen Latijns-Amerika het slechter deed. In Noord-Amerika steeg de vraag op jaarbasis. Volgens IATA komt dat omdat Amerikanen meer spullen kochten in Azië, waardoor er vrachtvluchten nodig waren op die routes.

Meer uit Binnenland

Weeronline: voor het eerst drie tropennachten in De Bilt

HOUTEN (ANP) - In De Bilt is voor de derde dag op rij een officiële tropennacht gemeten. De temperatuur daalde gedurende het etmaal van zaterdag niet onder de 20 graden en kwam uit op een minimum van 20,3 graden. Nooit eerder werden drie aaneengesloten tropennachten gemeten, meldt Weeronline.

1 uur geleden
Veel meldingen van wateroverlast in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zorgt het noodweer voor veel wateroverlast. De veiligheidsregio vraagt mensen de hulpdiensten alleen nog te bellen bij direct gevaar, om zo de meldkamer niet te overbelasten.

8 uur geleden
Blikseminslag veroorzaakt door hele land branden

UTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.

9 uur geleden
Concert Lil Kleine in Olympisch Stadion eerder gestopt om onweer

AMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.

10 uur geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door blikseminslag

UTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.

12 uur geleden
Medewerker Concert at SEA naar ziekenhuis na blikseminslag

SCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.

12 uur geleden
Code oranje in heel het land wegens zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.

13 uur geleden