Luchtvervuiling neemt verder af, maar wel steeds langzamer
DEN HAAG (ANP) - De uitstoot van luchtvervuilende stoffen in Nederland zal de komende jaren verder dalen, maar wel in een langzamer tempo dan de afgelopen jaren. Het ziet er wel naar uit dat vrijwel alle Europese doelen waar ons land in 2020 en 2030 aan moet voldoen worden gehaald, zo concluderen het Planbureau voor de Leefomgeving, TNO en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in een rapport.
De afname van de uitstoot van schadelijke stoffen als zwaveldioxide, fijnstof en stikstofoxiden ligt op schema, al zien de onderzoekers het tempo tot 2030 wel "aanzienlijk afnemen" ten opzichte van de periode 2005-2018. Grootste vraagteken is nog of het doel voor ammoniak zal worden gehaald. Uit berekeningen, waarin rekening wordt gehouden met de uitwerking van nieuw beleid, komt naar voren dat in 2030 tussen de 112 en 124 kiloton ammoniak de lucht in zal gaan. Voor dat jaar geldt volgens Europese normen een maximum van 121 kiloton.
Door toepassing van schone technologieën is de laatste jaren veel uitstoot vermeden. Verdere technische maatregelen kunnen wel tot verdere daling leiden, maar de winst die daarmee te behalen valt is lager, verwachten de opstellers van het rapport.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
37 minuten geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.
4 uur geleden