Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtverkeersleiding onder druk door toename aantal ziekmeldingen

Luchtverkeersleiding onder druk door toename aantal ziekmeldingen

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer luchtverkeersleiders melden zich ziek vanwege de quarantaineregels rond het coronavirus. Daardoor staat de dienstverlening onder grote druk en kunnen niet alle diensten worden gevuld, meldt Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

Het toenemende ziekteverzuim heeft alleen op het vliegveld van Maastricht gevolgen gehad voor het vliegverkeer. Daar zijn vluchtschema's gewijzigd vanwege een tekort aan luchtverkeersleiders. Een woordvoerder van LVNL denkt echter dat verzuim ook op andere vliegvelden de vluchtschema's kan gaan beïnvloeden. Dat zou kunnen betekenen dat vluchten worden geannuleerd of verplaatst.

"Het ziekteverzuim zorgt voor krappe roosters, voorlopig kan alle dienstverlening nog doorgaan, maar het is een erg onvoorspelbare situatie. Niet alle posities kunnen worden bemand", aldus de woordvoerder. "We moeten als het nodig is met landings- en startbanen schuiven, zodat het overzichtelijker wordt voor de luchtverkeersleiders. Mogelijk moeten er dan ook vluchten worden gewijzigd."

Volgens de woordvoerder heeft het uitvallen van nog meer luchtverkeersleiders direct impact op de luchtvaart in Nederland. "Daarom wordt het continu gemonitord."

Meer uit Binnenland

Zware brand in loods in Limburgse Brunssum

BRUNSSUM (ANP) - In de Boschstraat in Brunssum woedt in een loods een zware brand. De eerste melding van de brand kwam dinsdagavond om 20.15 uur binnen. Toen de brandweer bij de loods aankwam, sloegen de vlammen metershoog uit het dak, waardoor er alleen van buitenaf geblust kon worden, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Limburg. Het is nog onbekend wat de brand in de loods heeft veroorzaakt.

1 uur geleden
Brand bij Domino's in Heiloo door opladende accu's

HEILOO (ANP) - In een filiaal van pizzaketen Domino's in Heiloo is in de nacht van dinsdag op woensdag een brand uitgebroken. Meerdere omwonenden moesten hun huizen verlaten, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland.

2 uur geleden
Politie onderzoekt brand woning Rotterdam door mogelijk explosief

ROTTERDAM (ANP) - De politie van Rotterdam doet onderzoek naar een brand die is ontstaan op de Verschoorstraat in Rotterdam-Zuid. Voorafgaand aan de brand werd om 23.30 uur een knal gehoord. Er is een onderzoek gestart naar de mogelijke oorzaak van de brand, meldt de politie op X.

2 uur geleden
De Jong: veiligheid vrouwen in troonrede bijzonder en bitterzoet

DEN HAAG (ANP) - Het is "ontzettend bijzonder - en tegelijk bitterzoet - dat de veiligheid van meisjes en vrouwen in de troonrede wordt benoemd", zei campagneleider Danique de Jong van de inmiddels beëindigde crowdfundingactie 'Wij eisen de nacht op' dinsdag. Ze reageerde daarmee op de woorden van de koning, die in de rede had gezegd dat het onacceptabel is dat meisjes en vrouwen zich op straat onveilig voelen.

7 uur geleden
Zangeres en actrice Joke Bruijs (73) overleden

WASSENAAR (ANP) - Joke Bruijs is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management dinsdag aan het ANP bevestigd. Het overlijden volgt niet lang na de dood van haar ex-man Gerard Cox, die eerder deze maand overleed. Ze heeft besloten haar lichaam ter beschikking van de wetenschap te stellen en er zal dus geen uitvaart zijn.

9 uur geleden
Zelensky dankt Willem-Alexander voor troonrede

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X gereageerd op de troonrede. Hij dankte koning Willem-Alexander voor zijn "woorden van niet-aflatende steun".

10 uur geleden
Panorama Mesdag wordt rijksmuseum en krijgt 1,8 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Het Museum Panorama Mesdag wordt een rijksmuseum. Het museum verkeert volgens het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) in "zwaar weer". Daarom wil het ministerie het museum bijstaan met 1,8 miljoen euro, staat dinsdag in de miljoenennota.

12 uur geleden