Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartstaking Italië zorgt ook in Nederland voor vluchtuitval

Luchtvaartstaking Italië zorgt ook in Nederland voor vluchtuitval

MILAAN (ANP) - Een staking van de verkeersleiding in Italië heeft verspreid over Europa voor vluchtuitval gezorgd, ook op Schiphol. KLM heeft woensdag vanwege de actie bijvoorbeeld vijf retourvluchten geannuleerd. Passagiers werden omgeboekt. Een blik op de vertrekborden leert dat ook enkele easyJet-vluchten van Schiphol naar Italië zijn geschrapt.

Volgens Italiaanse media vonden er woensdag meerdere stakingen tegelijkertijd plaats. Niet alleen bij de luchtverkeersleiding werd actie gevoerd. Ook piloten en cabinepersoneel van budgetmaatschappijen Volotea, easyJet en Ryanair in Italië legden het werk neer.

Vakbonden hadden eerder een oproep uitgestuurd aan de medewerkers om woensdag enkele uren te staken. Er speelden bij de maatschappijen afzonderlijke grieven. Maar de gemene deler was dat personeel meer loon wil en betere regelingen rond bijvoorbeeld het aanvragen van verlof.

Omgeleid

Onder meer easyJet had ook al een waarschuwing voor de staking op de website geplaatst. Mensen die van of naar Italië vlogen werd aangeraden om hun actuele vluchtinformatie goed in de gaten te houden.

In totaal werden zo'n 360 vluchten geannuleerd, waar ruim 4000 passagiers de dupe van werden, laat vakbond UIL Trasporti weten. Maar de luchtverkeersleiding werd niet helemaal platgelegd, een deel van de vluchten werd wel als normaal door het luchtruim geleid. De Italiaanse luchtvaartmaatschappij ITA, de opvolger van Alitalia, liet bijvoorbeeld weten dat 99 procent van zijn passagiers omgeleid kon worden.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Damrak na stevige winstbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winstbeurt een dag eerder en kauwden nog na op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield donderdag de leenkosten onveranderd en verhoogde de groeiverwachtingen voor de economie van het eurogebied.

1 uur geleden
Hogere kosten drukken opnieuw op winst bouwmarktketen Hornbach

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft de afgelopen maanden opnieuw minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. Klanten gaven wel weer meer geld uit bij de van oorsprong Duitse doe-het-zelver, onder meer dankzij de opening van nieuwe vestigingen en meer onlinebestedingen.

2 uur geleden
Bank of Japan verhoogt rente naar hoogste niveau in 30 jaar

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau in dertig jaar. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen in het verschiet liggen als de omstandigheden dit toelaten.

3 uur geleden
Vertrouwen van consumenten blijft gelijk in december

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in december onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen blijft staan op min 21. In november liet het vertrouwen nog de grootste verbetering zien in bijna 4,5 jaar.

3 uur geleden
Herstelplan Nike-topman Elliott Hill oogt succesvol

BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike profiteert van een aanhoudende vraag naar zijn hardloopschoenen. Daarmee lijkt het herstelplan van topman Elliott Hill vruchten af te werpen. Nike voert onder meer een grote marketingcampagne om de felle concurrentie van opkomende merken in Noord-Amerika af te weren.

11 uur geleden
Beurswaarde Trump Media stijgt zo'n 42 procent na kernfusiedeal

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.

12 uur geleden
Boete dreigt voor Gelders woningpark om gebrekkig stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.

14 uur geleden