Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartstaking Italië zorgt ook in Nederland voor vluchtuitval

Luchtvaartstaking Italië zorgt ook in Nederland voor vluchtuitval

MILAAN (ANP) - Een staking van de verkeersleiding in Italië heeft verspreid over Europa voor vluchtuitval gezorgd, ook op Schiphol. KLM heeft woensdag vanwege de actie bijvoorbeeld vijf retourvluchten geannuleerd. Passagiers werden omgeboekt. Een blik op de vertrekborden leert dat ook enkele easyJet-vluchten van Schiphol naar Italië zijn geschrapt.

Volgens Italiaanse media vonden er woensdag meerdere stakingen tegelijkertijd plaats. Niet alleen bij de luchtverkeersleiding werd actie gevoerd. Ook piloten en cabinepersoneel van budgetmaatschappijen Volotea, easyJet en Ryanair in Italië legden het werk neer.

Vakbonden hadden eerder een oproep uitgestuurd aan de medewerkers om woensdag enkele uren te staken. Er speelden bij de maatschappijen afzonderlijke grieven. Maar de gemene deler was dat personeel meer loon wil en betere regelingen rond bijvoorbeeld het aanvragen van verlof.

Omgeleid

Onder meer easyJet had ook al een waarschuwing voor de staking op de website geplaatst. Mensen die van of naar Italië vlogen werd aangeraden om hun actuele vluchtinformatie goed in de gaten te houden.

In totaal werden zo'n 360 vluchten geannuleerd, waar ruim 4000 passagiers de dupe van werden, laat vakbond UIL Trasporti weten. Maar de luchtverkeersleiding werd niet helemaal platgelegd, een deel van de vluchten werd wel als normaal door het luchtruim geleid. De Italiaanse luchtvaartmaatschappij ITA, de opvolger van Alitalia, liet bijvoorbeeld weten dat 99 procent van zijn passagiers omgeleid kon worden.

Meer uit Financieel

Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

1 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

1 uur geleden
Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

3 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Bronnen: SpaceX mikt bij grootste beursgang op biljoenenwaarde

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.

3 uur geleden
TNO: robotisering nodig om maakindustrie te redden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.

6 uur geleden