Luchtvaartsector wil af van reisbelemmeringen voor gevaccineerden
GENÈVE (ANP) - De luchtvaartsector heeft niet voor het eerst opgeroepen de reisbelemmeringen zoals quarantaine- en testverplichtingen voor mensen die zijn ingeënt tegen het coronavirus op te heffen. Volgens de internationale brancheorganisaties IATA vormen gevaccineerde reizigers geen groter risico voor de verspreiding van corona anders dan het risico dat mensen normaal gesproken lopen.
Volgens IATA-baas Willie Walsh hebben reisbeperkingen grote impact gehad op mensen en economieën, maar is de verspreiding van het virus daardoor niet gestopt. Het is volgens hem daarom tijd dat ze worden opgeheven "nu we leren leven en reizen in een wereld die in de nabije toekomst risico's van Covid-19 zal kennen", aldus Walsh.
Dit betekent volgens hem dat er een einde moet komen aan de maatregelen. "Veel regeringen hebben dit reeds ingezien en beperkingen opgeheven. Er zullen er nog veel meer moeten volgen," aldus Walsh.
Volgens de IATA neemt de vraag naar tickets ondanks de nog altijd geldende maatregelen toe. Begin februari lag de ticketverkoop op bijna 50 procent van het niveau voor de crisis. Dat was in januari nog krap 40 procent. De stijging in een periode van twee weken tussen januari en februari is volgens de IATA de snelste sinds het begin van de crisis.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft afgelopen jaar 1100 banen geschrapt en verwacht ook dit jaar te moeten snijden in het personeelsbestand. Het Nederlandse concern kampte met een moeilijk jaar, mede door de toegenomen politieke onzekerheid in de wereld. Veel van de banen verdwenen in Canada, waar Arcadis last heeft van een tegenvallende vastgoedmarkt.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De elektriciteitsvoorziening in Nederland is in de toekomst gebaat bij een uitbreiding van het Europese stroomnet, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Daarmee zou Nederland ruimte besparen die het anders kwijt is aan energiecentrales of zonnepanelen. Maar omdat de kosten en de baten van zo'n netwerk ongelijk verdeeld zijn onder landen, is volgens het CPB meer internationale samenwerking en afstemming nodig.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van de Nederlandse consument is in februari iets gedaald. Hun oordeel over het economische klimaat wordt negatiever, terwijl de koopbereidheid iets groeit. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van nieuwe cijfers.
36 minuten geledenBUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM heeft vorig jaar ruim een kwart meer woningen verkocht in Nederland. Ook voerde de beursgenoteerde bouwer de omzet en winst op. Zowel de Nederlandse divisie als de activiteiten in het Verenigd Koninkrijk en Ierland droegen bij aan de betere resultaten.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM gaat komende tijd de kosten verder verlagen. Hiervoor blijven "structurele keuzes" noodzakelijk om financieel gezond en minder kwetsbaar te worden, stelt topvrouw Marjan Rintel in een toelichting op de jaarcijfers. De luchtvaartmaatschappij nam vorig jaar ook maatregelen om de kosten te besparen. Zo werden 250 kantoorbanen geschrapt en werd de directie verkleind van vijf naar vier leden.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.
1 uur geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi rekent voor het eerste kwartaal van 2026 op een verdere groei van de omzet, na de sterke stijging van de verkopen in het afgelopen kwartaal. Het bedrijf uit Duiven kwam in januari al met voorlopige resultaten over het vierde kwartaal van 2025 en gaf daarbij aan dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten aan "de gunstige kant" van de verwachtingen zouden liggen.
1 uur geleden